Ana Sayfa Manşet HAVELSAN, Hezarfen Paraşüt Simülatörü’nün İlk İhracatı için İmzaları Attı

HAVELSAN, Hezarfen Paraşüt Simülatörü’nün İlk İhracatı için İmzaları Attı

WBG Yönetim Kurulu Başkanı Tan Sri Muhammad Ikmal ve HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar.

HAVELSAN, Hezarfen Paraşüt Simülatörü’nün ilk ihracatı için imzaları, DSA 2022 sırasında attı. Komando birlikleri ve özel kuvvetler tarafından kullanılan simülatör, Malezya Silahlı Kuvvetleri tarafından tercih edildi. Toplam 6 adet simülatörün tedarikini konu alan iş birliği mutabakat muhtırası, HAVELSAN ile Widad Business Group (WBG) arasında imzalandı. WBG, inşaat ve entegre tesisler yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor.

WBG Yönetim Kurulu Başkanı Tan Sri Muhammad Ikmal, imza töreninde, eğitim ve simülasyon teknolojilerindeki ürünleri için HAVELSAN ile ortaklık yapmaktan ve bu alanda dünyanın en iyi firmalarından birinin uzmanlığını Malezya’ya getirmekten heyecan duyduklarını söyledi. Bu tür sistemlerin kullanılmasının Malezya Silahlı Kuvvetlerinin eğitimi için önemli maliyet tasarrufu sağlayabileceğine işaret eden Ikmal, “Bu, iş birliğimizin sadece ilk aşaması ve HAVELSAN’da, burada olağanüstü faydalar sağlayabileceğini öngördüğümüz, makul fiyatlı, aynı zamanda teknolojik olarak üstün diğer sistemler de var.” dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar da Malezya’da askeri, kamu ve özel sektöre yönelik çok çeşitli projeleri aktif olarak takip ettiklerini ve Kuala Lumpur’da bir bölge ofisi kurduklarını aktardı. Dr. Nacar, “Malezya, Güneydoğu Asya bölgesinde HAVELSAN için önemli bir merkezdir. Bu nedenle, WBG’de erişimimizi genişletmek ve ülkedeki bağlarımızı geliştirmek için güvenilir bir ortak bulduğumuz için mutluyuz.” ifadesini kullandı.

HAVELSAN, Malezya’nın Negeri Sembilan Eyalet Kuruluşu NS Corporation ile eyaletin havacılık, uzay ve insansız araçlar alanlarındaki “Malaysia Vision Valley 2.0” master planı kapsamında bir iş birliği anlaşması imzaladı.

HAVELSAN ile NS Corporation Arasında İş Birliği Anlaşması

HAVELSAN ayrıca, Malezya’nın Negeri Sembilan Eyalet Kuruluşu NS Corporation ile eyaletin havacılık, uzay ve insansız araçlar alanlarındaki “Malaysia Vision Valley 2.0” master planı kapsamında bir iş birliği anlaşması imzaladı. Söz konusu anlaşma, fuarın 3. günü imzalandı. Anlaşma kapsamında iki kuruluş, Negeri Sembilan eyaletinde, havacılık-uzay vadisi (NS Aerospace Valley) ve insansız araç vadisi (Unmanned Vehicle Valley) geliştirilmesine yönelik iş birliği yapacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.