Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, ‘Hızlı ve Güvenli Ticaret’in Kapılarını Açtı

HAVELSAN, ‘Hızlı ve Güvenli Ticaret’in Kapılarını Açtı

HAVELSAN, kısaca ‘hızlı ve güvenli ticaret’ olarak tanımlanan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’nı (YYS) Ticaret Bakanlığından aldı. Gelişme, HAVELSAN tarafından 3 Temmuz’da açıklandı.

HAVELSAN Operasyonlar ve Uluslararası İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, HAVELSAN’ın stratejik amaçları ve hedefleri doğrultusunda YYS’nin önemine değinerek, HAVELSAN’ın uluslararası pazarlarda rekabet gücünün YYS ile daha da artacağını ve sertifika ile Türkiye’nin ihracatına çok daha güçlü şekilde katkı sağlanacağını belirtti.

YYS; gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartlarına sahip bulunan, düzenli, izlenebilir kayıtları olan güvenilir firmalara gümrük mevzuatının öngördüğü basitleştirilmiş uygulamalardan ve Türkiye Gümrük Bölgesine eşya girişi ve çıkışı aşamasında yapılan emniyet ve güvenlik kontrollerine ilişkin kolaylık ve imtiyazlardan yararlanma imkânı sağlıyor.

Aynı zamanda uluslararası bir statü olan YYS, HAVELSAN’ın uluslararası pazarlarda rekabet gücü, marka değeri ve güvenilirliğini artırarak, karşılıklı tanıma anlaşması olan ülkelerdeki statü ayrıcalıklarından da mütekabiliyet esasına göre yararlanma imkânı sunuyor.

Book Cover Top View Mockup by Anthony Boyd Graphics

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.