Ana Sayfa Haberler HAVELSAN İleri Teknolojiler Merkezi Gebze’de Açıldı

HAVELSAN İleri Teknolojiler Merkezi Gebze’de Açıldı

HAVELSAN İleri Teknolojiler Merkezi, 14 Aralık 2020 tarihinde, Gebze Bilişim Vadisi’nde düzenlenen törenle açıldı. Törene, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Genel Müdür Dr. Mehmet Akif Nacar ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu katıldı. Merkez, başta Gebze Bilişim Vadisi’nde faaliyet gösteren firmalar olmak üzere, tüm bilişim firmaları ile yeni nesil teknolojiler geliştirmek için iş birlikleri geliştirecek. Burada faaliyet gösteren 90 firmanın 24’ü, halihazırda HAVELSAN ile muhtelif alanlarda iş birliklerini sürdürüyor.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, törende gerçekleştirdiği konuşmasında, Türkiye’nin artık dünyaya açılması gerektiğini ifade ederek, “Bunun için de maliyet etkin, sürdürülebilir, rekabetçi çözümler sunmalıyız. Biz de ülkemizin bu rekabetçiliğine katkı sunmak amacıyla bugün HAVELSAN İleri Teknolojiler Merkezimizi açtık” dedi. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, TÜBİTAK TÜSSİDE ortaklığında kurulan ve Bilişim Vadisi tarafından yürütülen Türkiye Açık Kaynak Platformuna atıfta bulunarak, HAVELSAN’ın burada “kurucu üye” olduğunu hatırlattı ve “Bu sayede, oluşturulacak açık kaynak yazılım ekosistemindeki yazılımcı sayısını artırmayı ve ihraç edilebilir yazılım ürünlerinin geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, TÜBİTAK TÜSSİDE ortaklığında kurulan ve Bilişim Vadisi tarafından yürütülen Türkiye Açık Kaynak Platformuna atıfta bulunarak, HAVELSAN’ın burada “kurucu üye” olduğunu hatırlattı ve “Bu sayede, oluşturulacak açık kaynak yazılım ekosistemindeki yazılımcı sayısını artırmayı ve ihraç edilebilir yazılım ürünlerinin geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 732 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.