Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, İnsan Kaynakları Ofisi’yle Fark Yarattı

HAVELSAN, İnsan Kaynakları Ofisi’yle Fark Yarattı

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan TEKNOFEST İstanbul’19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

HAVELSAN, sergilediği simülatör sistemlerinin yanı sıra düzenlediği eğitim ve yarışmalarla TEKNOFEST İstanbul’da gençlerin ilgi odağı oldu. Şirket, İnsan Kaynakları Ofisi’yle geleceğini HAVELSAN’da kurmak isteyen gençlere yol gösterdi.

HAVELSAN Paraşüt Simülatörü ile gençler, gökyüzünden süzülmenin keyfini yaşadı.

 

HAVELSAN tarafından geliştirilen HAZERFEN Paraşüt Simülatörü, sergilendiği her etkinlikte olduğu gibi, TEKNOFEST İstanbul’da da büyük ilgi gördü. Simülasyon aracılığıyla gökyüzünde süzülen gençler, paraşütle atlayış yapmanın incelikleri de öğrenme fırsatı buldu. Bunun yanı sıra Helikopter Simülatörü ile de uçuş deneyimi yaşandı. Hava, sualtı ve suüstü platformları için geliştirilen komuta kontrol sistemlerini sanal gerçeklik uygulaması ile keşfeden gençler, ayrıca, artırılmış gerçeklik siber güvenlik oyunu ile bu alanı da tanıma fırsatı buldu. HAVELSAN standında, milli işletim sistemi PARDUS eğitimleri de düzenlendi. Şirket, Sürü İHA Simülasyon Yarışması’nın da destekçileri arasında yer aldı.

HAVELSAN’ın insan kaynakları ekibi, festival boyunca gençlerin sorularını yanıtladı.

 

HAVELSAN’ın, TEKNOFEST İstanbul’da fark yarattığı alanlardan biri de insan kaynakları oldu. Şirket, standında açtığı İnsan Kaynakları Ofisi’yle gelecekte HAVELSAN ekibine dâhil olmak isteyen gençlerin sorularını yanıtladı; onlara, gelecek planlarına ilişkin tavsiyelerde bulundu. Gençlere, HAVELSAN’ın, staj ve kariyer olanaklarının yanı sıra aday mühendislik uygulaması hakkında da bilgi verildi.

 1,165 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.