Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, İş Birliklerini Geliştirdi

HAVELSAN, İş Birliklerini Geliştirdi

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

HAVELSAN, IDEF’te, imzaladığı çok sayıda iş birliği anlaşması ile öne çıktı. HAVELSAN’ın imzaladığı anlaşmalar, şöyle sıralandı:

 • Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Savunma Sistemleri İş Birliği Protokolü,
 • Ulaştırma Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Teknik İş Birliği Anlaşması,

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, HAVELSAN standını ziyaret etti.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (üstteki resim) ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler (alttaki resim), HAVELSAN’ın çözümleriyle ilgili bilgi aldı.

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile HAVELSAN, Teknik İş Birliği İmza Töreni ile iş birliklerine yeni bir sayfa eklediler. HAVELSAN, halen Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri (TBGTH) projesi kapsamında, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün TBGTH sisteminin yükseltilmesi ve yenilenmesi faaliyetlerini sürdürüyor. Firma, bu kapsamda, Gemi Trafik Hizmeti (GTH) Yazılımını özgün olarak geliştiriyor.

 

 • Savunma Sanayii Başkanlığı ile SavNET Bağlantı Protokolü,
 • Savunma Sanayii Başkanlığı Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve STM ile İyi Niyet Protokolü,
 • TUSAŞ ile Supersonic Uçaklar İçin Görev Planlama Yer İstasyonu Yazılımı Geliştirilmesi Sözleşmesi,
 • BMC ile ALTAY Tankı Seri Üretimi Eğitim Araçları İş Birliği Paketi Anlaşması,

HAVELSAN, VESTEL Savunma ve AYESAŞ arasında, askeri ve sivil araçların otonom sürüş teknolojileri ile ilgili ileri sürücü destek sistemlerinin ve otonom sistemler için konumlama ve haritalama sistemlerinin geliştirilmesine ilişkin iş birliği sözleşmesi imzalandı.

 

 • VESTEL ve AYESAŞ ile askeri ve sivil araçların otonom sürüş teknolojileri ile ilgili ileri sürücü destek sistemlerinin ve otonom sistemler için konumlama ve haritalama sistemlerinin geliştirilmesine ilişkin iş birliği sözleşmesi,
 • VESTEL ile yazılım ve donanım tabanlı güvenli iletişim platformu İLETİ konusunda iş birliği sözleşmesi,

HAVELSAN, VESTEL Savunma ile yazılım ve donanım tabanlı güvenli iletişim platformu İLETİ konusunda iş birliği sözleşmesi imzaladı.

 • TÜBİTAK BİLGEM ile Mesaj İşletim Sistemi, Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi ve Milli Güvenli e-posta konusunda iş birliği sözleşmesi
 • ENVIRONICS ile Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) alanında iş birliği sözleşmesi,
 • NETAŞ ile akıllı stadyumlar konusunda iş birliği sözleşmesi,
 • SEC Teknoloji ve RS Enerji ile kimyasal uzaktan tespit için Falcon cihazlarının yerli üretimi konusunda iş birliği sözleşmesi ve
 • Bilge SGT ile Yeni Nesil Veri Diyotu konusunda iş birliği sözleşmesi.

İstanbul Havalimanı’nın kontrol kulesinin maketinin ön plana çıktığı HAVELSAN standı, başta simülatör çözümleri olmak üzere katılımcıların büyük ilgisine sahne oldu.

 

Yeni Ürünler, İlgi Çeken Stant

HAVELSAN, bazı çözümlerini de fuarda ilk defa sergiledi. Bunlardan H-ARF Artırılmış Gerçeklik Platformu, yazılımcıların özelleşmiş uygulamalar geliştirebilmesi için genel fonksiyonlar sunan bir artırılmış gerçeklik uygulama geliştirme platformu. HAVELSAN BARİYER ise kurumsal bilgi ve verilerin korunmasını ve bunların, belirlenen engelleme kurallarına uygun olarak kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca, kurum sınırları dışına izinsiz veri aktarımının veya sızdırılmasının önüne geçiyor.

Başta simülatör çözümleri olmak üzere sergilediği ürünleriyle katılımcıların büyük ilgisini çeken HAVELSAN’ın standının önünde, sergilenen simülatörleri denemek isteyenler tarafından uzun kuyruklar oluşturuldu.

 1,383 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.