Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Milli Muharip Uçak Projesinde Önemli Görevler Üstlendi

HAVELSAN, Milli Muharip Uçak Projesinde Önemli Görevler Üstlendi

TUSAŞ ve HAVELSAN arasında, Milli Muharip Uçak (MMU) projesine ilişkin bir iş birliği anlaşmasına imza atıldı. T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in 2 Mayıs’ta duyurduğu anlaşma; Gömülü Eğitim/Simülasyon (Embedded Training), Eğitim ve Bakım Simülatörleri ve çeşitli alanlarda verilecek mühendislik desteği (Virtual Test Environment, proje seviyesi yazılım geliştirme ve siber güvenlik) konularını kapsıyor.

COVID-19 ile mücadele sürecinde, savunma sanayi sektörünün tedbirleri en üst seviyede uygulayıp faaliyetlerine devam ettiğini belirten Prof. Dr. Demir, MMU geliştirilme çalışmalarının da hız kesmeden sürdüğünü ifade etti. Prof. Dr. Demir, şunları ekledi: “TUSAŞ ile HAVELSAN, imza attıkları bu iş birliği ile yazılım geliştirme, simülasyon, eğitim ve bakım simülatörleri gibi birçok çalışma gerçekleştirecek. Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi projesi tamamlandığında ülkemiz dünyada ABD, Rusya ve Çin’den sonra 5. nesil bir muharip uçağı üretebilecek altyapı ve teknolojiye sahip ülkeler arasında yer alacak.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.