Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, MSB ile PARDUS İş Birliği Protokolü İmzaladı

HAVELSAN, MSB ile PARDUS İş Birliği Protokolü İmzaladı

HAVELSAN, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile PARDUS Göç, Bakım ve İdame Hizmeti Projesi kapsamında iş birliği protokolü imzaladığını, 21 Kasım’da duyurdu. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu’nun katılımıyla düzenlenen törende, protokol, Muhabere ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Tuğgeneral Halil İbrahim Büyükbaş ile HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar tarafından imzalandı. Yerli ve milli yazılım sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılmasını hedefleyen protokol; e-dönüşüm, e-devlet uygulamaları, Ar-Ge, bilgi ve iletişim teknolojileri konularında yapılması planlanan iş birliğinin usul ve esaslarını belirliyor.

PARDUS Göç Projesi; MSB tarafından kendi iç ağında, terminal-sunucu mimarisinde, 2009 yılından itibaren kullanılan PARDUS işletim sisteminin modernize edilmesini ve yaklaşık 10.000 bilgisayara daha yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Bilgi işletim sisteminin tek merkezden yönetimini de amaçlayan ve 3 yıl sürmesi planlanan proje kapsamında, HAVELSAN tarafından; PARDUS güncelleme, yaygınlaştırma, sunucu sistemlerinin güncellenmesi ve siber güvenlik hizmetleri verilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.