Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, NATO’nun Siber Güvenlik Tatbikatına Katıldı

HAVELSAN, NATO’nun Siber Güvenlik Tatbikatına Katıldı

HAVELSAN, NATO tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Locked Shileds (Kilitli Kalkanlar) isimli siber güvenlik tatbikatına Türkiye’den katılan firmalardan biri oldu. Türkiye, NATO Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi (CCDCOE) tarafından 19-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen tatbikata, Türk Silahlı Kuvvetleri Siber Savunma Komutanlığı koordinasyonunda, HAVELSAN’ın da aralarında olduğu kurum ve şirketlerin siber güvenlik uzmanları ile birlikte katılım sağladı. Bu yıl 33 ülkenin katıldığı tatbikatta Türkiye en başarılı 9. ülke oldu.

CCDCOE’ye üye ülkelerle NATO Barış için Ortaklık Programı’na üye ülkelerden yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı tatbikatta, HAVELSAN; zararlı yazılım, ağ güvenliği ve web güvenliği kategorilerinde katkı sağladı. Zararlı yazılım kategorisinde Türkiye en başarılı 3 ülke arasında yer aldı. “Mavi Takımlara Karşı Kırmızı Takım” konseptiyle düzenlenen tatbikat kapsamında, mavi takımlar siber savunma yaparken, kırmızı takım da siber saldırı yapıyor. Bu yılki tatbikatta ise 24 mavi takım savunma yaptı, NATO’nun karma takımı olan bir adet kırmızı takım ise saldırılar düzenledi.

Türkiye, CCDCOE tarafından 2010 yılında düzenlenmeye başlayan tatbikata son 10 yıldır katılım sağlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.