Ana Sayfa Manşet Yeni İş Birlikleri için İmzalar Atan HAVELSAN, Onaylı Tedarikçilerini de Unutmadı

Yeni İş Birlikleri için İmzalar Atan HAVELSAN, Onaylı Tedarikçilerini de Unutmadı

HAVELSAN, SAHA EXPO’nun ilk günü düzenlenen bir törenle 24 tedarikçisine Teşekkür Belgesi verdi.

SAHA EXPO’da çeşitli kurum ve kuruluşlarla bir dizi iş birliği protokolünün altına imza atan HAVELSAN, etkinliğin ilk günü düzenlenen bir törenle onaylı tedarikçilerine Teşekkür Belgesi verdi. Törende, HAVELSAN tarafından yapılan denetlemelerde, son 3 yılda en az 2 kez A kategorisinde puan alan 24 tedarikçi, Teşekkür Belgesi aldı. Törene, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı ve HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekçi de katıldı.

Bilge Adam İcra Kurulu Üyesi Cem Çevik ve HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar

HAVELSAN’ın fuarda imzaladığı iş birliği protokollerinden 3 tanesi, Milli Kurumsal Kaynak Yönetimi Sistemi KOVAN’ı konu alıyordu. Bu protokoller; Bilge Adam, BİLİN Yazılım ve ETİYA ile imzalandı. Düzenlenen 3 ayrı törende, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile birlikte imzaları atanlar, Bilge Adam İcra Kurulu Üyesi Cem Çevik, Bilin Yazılım Genel Müdürü Kurtuluş Yılmaz ve ETİYA Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Yardımcısı Serdar Dağdelen oldu. Firmalar bu kapsamda, KOVAN sistemi ile ilgili çeşitli konularda HAVELSAN’ın iş ortağı oldular. Genellikle yurt dışından tedarik edilen kurumsal kaynak planlaması (Enterprise Resource Planning / ERP) yazılımlarına alternatif olarak konumlandırılan ve HAVELSAN tarafından geliştirilen KOVAN; özgün mimarisi sayesinde lisans konusunda yurt dışına bağımlılıkları ortadan kaldırırken, kamu kurumlarının ve özel sektörün iş süreçlerinin bütünleşik bir şekilde yürütülmesini sağlıyor.

Bilin Yazılım Genel Müdürü Kurtuluş Yılmaz ve HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar

HAVELSAN, etkinlik sırasında Asisguard ile de bir iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında firmalar; havanlar, obüsler, İHA’lar ve İKA’lar için çeşitli alt sistemlerin geliştirilmesi gibi konularda iş birliği yapacak.

ETİYA Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Yardımcısı Serdar Dağdelen ve HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar

Fuarda ayrıca, TÜBİTAK BİLGEM, Asisguard ve HAVELSAN arasında da bir iş birliği protokolü imzalandı. Bu protokol kapsamında da TÜBİTAK BİLGEM tarafından geliştirilen Yüksek Güçlü Lazer Sistemi, diğer iki firmanın insansız araçlarına entegre edilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.