Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Telekom Bulut Platformu ile Dünya Devleri Arasında

HAVELSAN, Telekom Bulut Platformu ile Dünya Devleri Arasında

HAVELSAN Telekom Bulut Platformu, dünya devlerinin sıralandığı Open Source NFV MANO (Management and Orchestration) (OSM) ekosistemi listesine girmeyi başardı. Gelişme, firma tarafından 26 Ağustos’ta açıklandı.

HAVELSAN, bu listede; Amazon, Red Hat, VMware, Whitestack ve Wind River gibi dünya devleri birlikte yer aldı. HAVELSAN Telekom Bulut Platformu, Haziran ayında, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsünün (ETSI) Ağ Fonksiyonlarını Sanallaştırma ve Mobil Kenar Bilişim Birlikte Çalışabilirlik testlerinden başarıyla geçmişti.

HAVELSAN Telekom Bulut Platformu; OpenStack ve Kubernetes altyapısını tek bir noktada birleştiren, hem buluta özgü ağ fonksiyonu (CNF) hem de sanal ağ fonksiyonunu (VNF) destekleyen bir sanallaştırma platformu. 5G, Mobil Kenar Bilişim (MEC), Radyo Erişim Şebekesi (RAN), Araç-Her Şey Haberleşmesi (V2X), Yapay Zekâ, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT), Otomasyon ve Robotik gibi teknolojilerin hayata geçebilmesi için bu platform büyük önem taşıyor.

 830 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.