Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Türkiye ve Pakistan’ın Deniz Kuvvetlerinin İhtiyaçlarını Karşılamaya Devam Ediyor

HAVELSAN, Türkiye ve Pakistan’ın Deniz Kuvvetlerinin İhtiyaçlarını Karşılamaya Devam Ediyor

HAVELSAN, Türkiye ve Pakistan’ın deniz kuvvetlerinin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, firma, farklı alanlardaki projeleri kapsayan iki önemli gelişmeyi kamuoyuyla paylaştı.

HAVELSAN, ilk olarak 18 Ocak’ta, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Siber Güvenlik Projesi’ne yönelik sözleşme imzaladığını duyurdu. Teknoloji ile birlikte önemli bir rekabet alanı olan siber güvenlik, firmanın önemli kabiliyetler geliştirdiği bir alan olarak öne çıkıyor. Firma, bu proje ile kabiliyetlerini Türk Deniz Kuvvetlerinin de hizmetine sunacak.

HAVELSAN’ın bir diğer duyurusu ise 19 Ocak’ta, Pakistan AGOSTA 90B Denizaltı Modernizasyonu Projesi kapsamında oldu. Firma ikinci denizaltı olan PNS KHALID için ürettiği Denizaltı Veri Dağıtım Sistemi’nin Fabrika Kabul Testleri’ni başarıyla tamamlandığını açıkladı. HAVELSAN proje ekibi tarafından gerçekleştirilen testlere, Pakistan’dan bir heyet de katılım sağladı.

 

 1,317 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.