Ana Sayfa Haberler HAVELSAN Üst Yönetiminde Yeni Atamalar: Muhittin Solmaz ve Ömer Özkan, Göreve Başladı

HAVELSAN Üst Yönetiminde Yeni Atamalar: Muhittin Solmaz ve Ömer Özkan, Göreve Başladı

HAVELSAN’da Yönetim Kurulu kararıyla Dr. Mehmet Akif Nacar’ın Genel Müdürlüğe atanmasının ardından, Nacar’dan boşalan Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri (EST) Genel Müdür Yardımcılığına, EST Ar-Ge ve Mühendislik Direktörlüğü görevini yürütmekte olan Muhittin Solmaz atandı. Daha önce, Alper Şeker’den boşalan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine de TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Ömer Özkan atandı. HAVELSAN, her iki gelişmeyi de 22 Eylül’de yayınladığı bir basın bülteni ile duyurdu.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden derece ile mezun olan Muhittin Solmaz, Koçbank’ta Sistem Analisti olarak başladığı profesyonel meslek hayatına; 2004 yılından beri farklı pozisyonlarda görev aldığı HAVELSAN’da devam ediyor.

Solmaz; Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevinden önce, HAVELSAN’da, Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri AR-GE ve Mühendislik Direktörü, AR-GE ve Mühendislik Grup Müdürü, Programlar Grup Müdürü, Sistem Mühendisliği ve Entegrasyon Grup Lideri ve Ar-Ge Proje Yöneticisi görevlerinde bulundu. Solmaz, Barış Kartalı Projesi’nde de görev aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ömer Özkan ise özel sektörde ve kamuda farklı kademelerde çalıştı.

Garanti Teknoloji, Ziraat Teknoloji, Borsa İstanbul ve Türksat’ta çeşitli görevler alan Özkan, PTT A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2016’da, TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’nde, Enstitü Müdür Yardımcılığı görevini yürütmeye başlayan Özkan, yazılım geliştirme ve yaşam döngüsü, süreç iyileştirme, dijital dönüşüm, e-Devlet ve akıllı şehirler gibi alanlarda çalışmalarda bulundu. Özkan, 2017 ve 2020 yıllarında CMMI Seviye 5 kıymetlendirme çalışmalarında yönetişim görevini üstlendi.

MSI Dergisi olarak, Muhittin Solmaz ve Ömer Özkan’a, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.