Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, UYAP ile ilgili Basın Açıklaması Yaptı

HAVELSAN, UYAP ile ilgili Basın Açıklaması Yaptı

HAVELSAN_LOGO

HAVELSAN, 12 Ocak’ta aşağıdaki basın açıklamasını yaptı:

“12 Ocak 2018 tarihinde çeşitli basın organlarında yer alan ‘UYAP’ın arkasından HAVELSAN çıktı’ başlıklı haberlerde Kurumumuz açık olarak hedef gösterilmektedir.

UYAP’ın HAVELSAN tarafından geliştirilmesi ile ilgili ilk projesi 2000 yılında imzalanmış, sistem geliştirmesi, garanti ve bakım sözleşmeleri ise 2013 yılında tamamlanmış ve bu tarihten sonra sistem tamamen Adalet Bakanlığı’na teslim edilmiştir. 2013 yılı sonrası HAVELSAN’dan sistemin bakım, işletme ve idamesi ile ilgili hiçbir katkı ve destek talep edilmemiş olup HAVELSAN’ın UYAP ile ilişkisi kesilmiştir.

HAVELSAN’ın bünyesine sızan FETÖ ve ilişkili kişilerle mücadelesi 2015 yılında başlamış ve hiçbir zafiyete izin vermeyecek şekilde kararlılıkla sürdürülmektedir. İlgili kurumlarla yapılan ortak çalışma ve bilgi alışverişi sayesinde bugüne kadar 93 kişinin bu gerekçeyle kurum ile ilişkisi kesilmiştir.

HAVELSAN’ın FETÖ ile mücadelesinin haberde ismi geçen kişi veya başka kişiler ile bireysel bir ilişkisi bulunmamaktadır. HAVELSAN Yönetimi’nin FETÖ ile mücadele konusundaki hassasiyeti ve kararlı tutumu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.”

 2,452 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.