Ana Sayfa Haberler HAVELSAN Uzmanlarından, Bilişim Öğretmenlerine Destek

HAVELSAN Uzmanlarından, Bilişim Öğretmenlerine Destek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile HAVELSAN arasında, öğretmenlerin mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması, edindikleri güncel bilgilerin gelecek nesillere aktarılması amacıyla, 10 Aralık’ta Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

Protokole, HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay ile MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu imza koydu.

Protokol kapsamında, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarındaki bilişim ve endüstriyel otomasyon teknolojileri alanlarında görevli atölye ve laboratuvar öğretmenlerine, HAVELSAN´ın profesyonel bilişim uzmanları tarafından 3 yıl boyunca eğitim verilecek.

HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay, törende yaptığı konuşmada, mesleki eğitim sistemine, kendi faaliyet alanlarındaki yetkinlikleri çerçevesinde katkı sunmayı hedeflediklerini belirterek, ilgili alandaki öğretmenlerin güncel bilgilere hakim olmalarının önemine işaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek öğretmenlere verilecek eğitimlerin, HAVELSAN bünyesindeki tesislerde düzenleneceğini dile getiren Atalay, teorik eğitimin yanında zaman zaman laboratuvarlarda uygulamalar da yapılacağını kaydetti.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ise öğretmenlere PARDUS, ağ işletmenliği, bilgisayar teknik servisi, veri tabanı programcılığı, web programcılığı, mekatronik ve zihin haritaları başlıklı eğitimler verileceğini belirtti.

Protokol ile yerli ve milli sanayiye de önemli bir destek sağlanacağını aktaran Numanoğlu, savunma sanayisinin bel kemiğini oluşturan nitelikli bilişim personelinin yetiştirilmesinde, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında verilecek eğitimlerin önemli olduğunu vurguladı.

 1,101 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.