Ana Sayfa Haberler HAVELSAN ve İTÜ, Yeni İş Birlikleri için Bir Araya Geldi

HAVELSAN ve İTÜ, Yeni İş Birlikleri için Bir Araya Geldi

Üniversite-sanayi iş birlikleri kapsamında, çeşitli alanlarda Ar-Ge projeleri yürüten HAVELSAN ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), yeni iş birlikleri için bir araya geldi.

HAVELSAN’ın, 27 Haziran’da paylaştığı habere göre, firmayı ziyaret eden İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Karaçuha’ya, HAVELSAN’ın ana faaliyet alanları ile ürün ve çözümleri hakkında sunum gerçekleştirildi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol ile Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay’ın da katıldığı toplantıda, İTÜ ile HAVELSAN arasında yeni iş birliği fırsatları da ortaya çıktı.

Prof. Dr. Karaca, üniversite bünyesinde, yapay zekâ ve büyük veri merkezi kurduklarını belirterek, bu alanda önemli çalışmaları olan HAVELSAN ile iş birliği yapabileceklerini dile getirdi. İTÜ bünyesinde siber güvenlik çalışmaları yapıldığını ve HAVELSAN ile siber güvenlik alanında da birlikte çalışılabileceğini kaydeden Prof. Dr. Karaca, boru hatları güvenliği konusunda da HAVELSAN ile çözüm ortağı olabileceklerini de ifade etti.

Üniversite bünyesinde Deniz Teknokent kurulması için çalışmaların devam ettiğini de belirten Prof. Dr. Karaca, Deniz Teknokent’te simülasyon teknolojileri alanında da HAVELSAN ile iş birliği mesajı da verdi.

 1,636 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.