Ana Sayfa Haberler HAVELSAN ve STM, Siber Güvenlik Alanında, NATO Muhabere ve Bilgi Ajansı ile Birlikte Çalışacak

HAVELSAN ve STM, Siber Güvenlik Alanında, NATO Muhabere ve Bilgi Ajansı ile Birlikte Çalışacak

HAVELSAN ve STM, NATO Muhabere ve Bilgi Ajansı (NATO Communications and Information Agency / NCIA) ile siber güvenlik alanında, birer Sanayi İş Birliği Anlaşması imzaladı.

NCIA’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, anlaşmalar, 17 Ekim’de, Belçika’da düzenlenen, NATO Bilgi Güvenliği Sempozyumu (NATO Information Assurance Symposium / NIAS) sırasında imzalandı. Son imzalar ile birlikte, NCIA ile bu alanda ortaklığa giden şirket sayısı 23’e yükseldi.

NCIA Genel Müdürü Kevin J Scheid, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Bu kritik anlaşmalar, NATO’nun siber tehditlere karşı güçlü duruşunu korumaya katkıda bulunuyor. Bu anlaşmalar, aynı zamanda, NATO ağlarını korumak için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri sağlamamızı ve ortaklarımızla paylaşmamızı sağlıyor. Bu konuda, iş birliği ağımızın genişlemesi ve bu iş birliği ağının, NATO ittifakının farklı bölgelerine ulaşması mutluluk veren bir gelişme.”

HAVELSAN CEO’su ve Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ise yeni teknolojiler geliştirmenin iş birlikleri kurma ile mümkün olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bu konuda, HAVELSAN’ın yol haritası ise siber güvenlik yeteneklerini geliştirmek ve ittifakı savunmak için NCIA ve diğer topluluk üyeleri ile iş birliği yapmak olacaktır. Bu oyun değiştiren iş birliği, çok heyecan verici bir meydan okuma olacak. NCIA ile imzaladığımız Sanayi İş Birliği Anlaşması, NATO’nun operasyonel askeri gerekliliklerini desteklemek ve gelecekteki olası ortak faaliyetler için bir teknoloji yol haritasının geliştirilmesine de katkıda bulunacaktır.”

STM Genel Müdürü Murat İkinci de açıklamasında şu noktalara vurgu yaptı: “Tehditler, siber uzaydaki yeteneklerini arttırdıkça ve saldırı alanı her geçen gün genişledikçe; müttefikler arasındaki iş birliğini artırmak ve değerlerimizi savunmak çok önemli ve kaçınılmaz hale geliyor. Bu anlaşmanın, şirketimize sadece ittifakın siber güvenlik duruşuna katkıda bulunmak için mükemmel bir fırsat sunmakla kalmayıp, aynı zamanda, STM’ye, daha etkili ve verimli siber güvenlik çözümleri geliştirme kapasitesini geliştirmede yardımcı olacağına inanıyoruz.”

NATO Sanayi İş Birliği Anlaşması, siber tehditlerle ilgili henüz sınıflandırılmamış teknik bilgi ve verilerin, hızlı bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor. Paylaşılan bilgiler, NATO’nun siber tehditlere karşı duruşunu daha da geliştirmek için NCIA tarafından 7/24 izlenerek, algılama ve önleme süreçlerine entegre ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1,493 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.