Ana Sayfa Haberler HAVELSAN ve Tepe İnşaat Arasında, İş Birliği Anlaşması İmzalandı

HAVELSAN ve Tepe İnşaat Arasında, İş Birliği Anlaşması İmzalandı

HAVELSAN ile Tepe İnşaat arasında, eğitim ve simülasyon teknolojileri alanında iş birliği anlaşması imzalandı.

HAVELSAN tarafından 23 Mayıs’ta paylaşılan habere göre, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ve Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Kemal Oğuz tarafından imzalanan anlaşma kapsamında; modelleme, simülasyon ve simülatör eğitim destek hizmetleri ve eğitim merkezleri konusunda özellikle yurt dışında iş birliği yapılması hedefleniyor. HAVELSAN ve Tepe İnşaat ayrıca ortak bir çalışma grubu oluşturarak farklı iş sahalarında da yeni iş birliklerinin sağlanabilmesi için çalışmalar gerçekleştirecek.

HAVELSAN’ın Ankara merkez binasında düzenlenen imza töreni sonrasında açıklama yapan Atalay, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de teknolojinin gelişiminde öncü rolü savunma sektörünün üstlendiğini belirtti. Atalay, şunları ekledi: “MİLGEM örneğinde olduğu gibi hem kendi ihtiyacımızı karşılıyoruz hem de ihracat yapıyoruz. Sektörümüzün en az 20-25 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeli var. Bu iş birlikleriyle bu potansiyeli daha da yükseltmemiz mümkün.”

Oğuz ise savunma sanayisinin ciddi bir gelişim gösterdiğini ve 10 yıl sonra çok daha başka bir yerde olacağını ifade ederek şunları ekledi: “Savunma sanayimizin lokomotif güçlerinden HAVELSAN ile yaptığımız bu iş birliğinin, bu gelişime katkı sağlamasını umuyoruz. Kuracağımız ortak çalışma grubuyla farklı sahalarda da iş birliği süreçlerine adım atmak istiyoruz.”

 2,488 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.