Ana Sayfa Haberler HAVELSAN ve THY Teknik Sayesinde, Eğlencesiz Uçak Kalmıyor

HAVELSAN ve THY Teknik Sayesinde, Eğlencesiz Uçak Kalmıyor

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları (THY) Teknik’in iş birliğiyle, Türk mühendisleri tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen Kablosuz Uçak İçi Eğlence Sistemi’nin ilk kullanıcısı THY oldu.

HAVELSAN, gelişmeyi, 4 Temmuz’da, İnternet sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Kablosuz Uçak İçi Eğlence Sistemi, ilk etapta, THY’nin, koltuk arkası özel ekranları olmayan 44 dar gövde uçağında kullanıldı.

Uçaktaki yolcular, uçak içi Wi-Fi ağına; tablet, akıllı telefon ve kişisel bilgisayar gibi cihazları ile bağlanarak, özel olarak hazırlanan medya içeriğini görüntülediler. Sistemin, kişisel cihazlar aracılığıyla kullanılabilmesi için Wi-Fi Entertainment isimli uygulamanın, uçuş öncesinde bu cihazlara yüklenmiş olması gerekiyor.

Yolcular, mobil cihazların yanı sıra diz üstü bilgisayarlarından da Google Chrome tarayıcısı kullanarak sistemi kullanabiliyorlar. Kablosuz Uçak İçi Eğlence Sistemi aracılığıyla 250’den fazla film, 700’den fazla TV programı içeriği, 2.000’i aşkın müzik albümü ve 19.000’den fazla şarkıya erişim sağlanabiliyor.

Hayata geçirilen sistemle birlikte, THY filosundaki uçak içi eğlence sistemine sahip uçakların oranının %95’e ulaşması hedefleniyor.

HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay, bu sistemin ilk kullanımına ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Ülkemizin gururu, dünya devi THY’nin, sistemimize referans olması, bizi dünya pazarında da güçlü kılacaktır. İş ortağımız THY Teknik ile birlikte, ülkemizin sivil havacılık alanındaki ihracat portföyünün de genişlemesini öngörüyoruz.”

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ise THY Teknik ve HAVELSAN iş birliğiyle Türkiye’de geliştirilen bu uygulamanın ilk kullanıcısı olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Aycı, atılan adımların, Türk sivil havacılığının gelişimi açısından büyük önem taşıdığına inandıklarını söyledi.

 1,139 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.