Ana Sayfa Haberler HAVELSAN ve Türk Loydu, Siber Güvenlikte İş Birliği için İmza Attı

HAVELSAN ve Türk Loydu, Siber Güvenlikte İş Birliği için İmza Attı

HAVELSAN ve Türk Loydu, siber güvenlik alanında iş birliği yapmak için protokol imzaladı. 4 Aralık’ta imzalanan protokol ile HAVELSAN ve Türk Loydu, yıllardır süregelen iş birliklerine ek olarak birçok ortak faaliyeti hayata geçirecek.

Yaşamın her alanında kullanılan bilişim teknolojileri, çeşitli güvenlik problemlerini de beraberinde getiriyor. Güvenlik sorunlarının aşılmasında önemli rol oynayan siber güvenlik sistemleri, bilgi güvenliğini sağlamada kritik öneme sahip. İmzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, HAVELSAN ve Türk Loydu uzmanları siber güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesi için güç birliği yapacak ve birçok alanda ürün ve çözümler geliştirecek.

HAVELSAN ve Türk Loydu; denizcililik, endüstri, belgelendirme alanında eğitim hizmetleri; danışmanlık, kural geliştirme, siber güvenlik, dijitalleşme, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri kapsamında ise olası iş birliği konularında; standart tanımlama, siber güvenlik ürün ve hizmetleri sağlanması için çalışacak.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: “Bilgi güvenliğinin çok önem kazandığı günümüzde siber güvenlik konusunda gerekli tedbirlerin alınması çok kritiktir. Ülkemizin önemli milli kuruluşlarından olan Türk Loydu ve HAVELSAN arasında gerçekleştirilen protokol ile hem iki kurum arasındaki iş birliği pekiştirildi hem de siber güvenlik alanında Türk Loydu müşterilerine yönelik hizmetler geliştirilmesi ve projeler yürütülmesi açısından önemli bir adım atılmış oldu. HAVELSAN ile siber güvenlik konusunda birçok başarılı proje gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.