Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Yurt İçi ve Yurt Dışında Artan Proje Sayıları ile “Dünyanın En Büyükleri” Arasında Yer Almayı Başardı

HAVELSAN, Yurt İçi ve Yurt Dışında Artan Proje Sayıları ile “Dünyanın En Büyükleri” Arasında Yer Almayı Başardı

HAVELSAN, dünyanın en büyük savunma şirketlerinin belirlendiği Defense News Top 100 listesine girmeyi başardı.

Defense News dergisi tarafından her yıl açıklanan ve dünyanın en büyük 100 savunma firmasını sıralayan Top 100 listesi, derginin 17 Ağustos tarihli sayısında açıklandı. Listeye bu yıl ilk kez giren ve 99’uncu sırada yer alan HAVELSAN, 295,61 milyon dolarlık savunma geliriyle listede yer alan 7 Türk şirketinden biri olmayı başardı. HAVELSAN ayrıca, 2018 yılında elde ettiği 278,60 milyon dolarlık gelire oranla 2019 yılında %6’lık artış yakalayarak, gelir artışı elde eden 3 Türk şirketinden biri oldu. HAVELSAN’ın 2019 yılı toplam geliri 342,27 milyon dolar olurken, savunma gelirleri toplam gelirin içinde %86 pay aldı.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, Türkiye’nin 7 savunma şirketinin, dünyanın en prestijli listesinde ilk 100 arasında yer almasının, savunma sanayimizin teknolojik gelişiminin ve buna bağlı artan ihracat potansiyelinin yansıması olduğunu ifade etti.

Dr. Nacar, elde edilen bu başarının HAVELSAN kadar Türk savunma ve havacılık sektörünün de başarısı olduğunu hatırlatarak, “Bu başarı, topyekûn savunma sektörümüzün başarısıdır. Savunma Sanayii İcra Komitemiz, Savunma Sanayii Başkanlığımız, Millî Savunma Bakanlığımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfımız, çalışanlarımız, iç ve dış müşterilerimiz ile iş ortaklarımız bu başarıda pay sahibidir. Ülkemize ve HAVELSAN’a hayırlı olsun.” diye konuştu.

Dr. Nacar, HAVELSAN ile birlikte Defense News Top 100 listesinde yer alan ASELSAN, TUSAŞ, Roketsan, STM, BMC ve FNSS yönetimlerini ve çalışanlarını da tebrik etti.

 775 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.