Ana Sayfa Manşet HAVELSAN’dan Yenilikçi, Etkin ve Yerli Video Konferans Sistemi Çözümü: HAVELSAN Diyalog

HAVELSAN’dan Yenilikçi, Etkin ve Yerli Video Konferans Sistemi Çözümü: HAVELSAN Diyalog

Bir misyon şirketi olan HAVELSAN, Türkiye’nin, kendi faaliyet alanlarında ihtiyaç duyduğu çözümleri geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda geliştirilen HAVELSAN Diyalog, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgınının bir sonucu olarak artan video konferans sistemi kullanımı ihtiyacına; yenilikçi, etkin ve yerli bir çözüm getiriyor. HAVELSAN’ın; iş ekosistemi, yazılım yoğun sistemler ve siber güvenlik konularındaki birikiminin ve tecrübelerinin bir araya geldiği HAVELSAN Diyalog, kendi alanında önde gelen ürünlerden biri olmayı hedefliyor.

Türkiye’de, insanlar yüz yüze iş yapma alışkanlığına sahip; ancak 2019 Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünya geneline yayılan COVID-19 salgını, hiç şüphesiz tüm insanların günlük yaşantısını ve alışkanlıklarını tamamen değiştirdi. Onları, yeni bir düzene alışmaya yönlendirdi ve farklı ihtiyaçlar doğurdu.

Kurumların ve kuruluşların bu yeni düzene uyum sağlamaları için, özellikle uzaktan çalışma yeteneklerini geliştirmeleri gerekti. HAVELSAN da bu gerekliliğe çözüm sunmak amacıyla mekândan bağımsız olarak toplantı imkânı sağlayacak uygulamalar arayışı içine girdi. İlk etapta, bilinen çok uluslu uygulamaları kullanmayı denedi; ancak bu uygulamaların bilgi güvenliği açısından riskli olduklarını tespit etti. Bu nedenle milli bir teknoloji arayışına giren HAVELSAN, “HAVELSAN İş Ekosistemi” içerisinde bulunan şirketlerin çözümlerini incelemeye başladı. Paydaş firma çözümleri arasından en yetkin olanını seçti ve bu uygulama üzerinde, çok zorlayıcı testler gerçekleştirdi. Tespit ettiği eksiklikleri, kurduğu iş birliği kapsamında, kendi çalışanları ile giderdi; aynı zamanda yeni özellikler geliştirerek uygulamaya ekledi. Kısa bir süre içerisinde, uygulamanın bu alandaki ihtiyacı başarılı bir şekilde giderdiğini gören HAVELSAN, uygulamayı kendi bünyesinde hızlıca ürünleştirdi ve mayıs ayı itibariyle de benzer ihtiyaca sahip olan diğer kurumların ve kuruluşların da hizmetine sundu.

HAVELSAN Diyalog, kurulumu ve yönetimi kolay, güvenli, yüksek kalitede görüntülü ve sesli görüşme imkânı sağlayan, tamamen yerli bir video konferans sistemi olarak öne çıkıyor.

Kurumların sunucularında ve bulut ortamında çalışabilen HAVELSAN Diyalog, mobil platformlarda da çalışabiliyor. Sistem, önceliği güvenlik olan kritik kurumlara, yüksek güvenlikli hizmet sağlıyor ve kullanıcı dostu arayüzü ile son kullanıcılara da hitap ediyor.

Mesajlaşma veya dosya gönderme gibi işlevlerin yerine getirilebilmesi için, HAVELSAN tarafından geliştirilmiş olan diğer güvenli iletişim uygulamaları ile birlikte çalışabilen HAVELSAN Diyalog, bu özelliği sayesinde, her türlü kurum, kuruluş, özel şirket veya bireyler için kaygı yaratan bilgi güvenliği sorununa, uçtan uca çözüm getiriyor.

Siber güvenlik doğrulaması yapılan ve genişletilebilir cluster mimaride bir yapıya sahip olan HAVELSAN Diyalog, sivil ve askeri kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Yurt içi ve yurt dışında yaygınlaştırılması hedeflenen HAVELSAN Diyalog’un sağladığı yüksek verimlilik ile katılımcı sayısı ve süre sınırı olmadan güvenle iletişim kurabilmek mümkün. Safari, Chrome, Opera ve Firefox gibi farklı web tarayıcıları üzerinden erişilebilen HAVELSAN Diyalog’u kullanmak için, herhangi bir uygulama yükleme zorunluluğu da bulunmuyor.

Neden HAVELSAN Diyalog?

  • Kullanmak için hiçbir uygulama yüklemeye gerek yok.
  • Ekstra bir donanım, kamera vb. ortam birimlerine ihtiyaç yok.
  • Bulut ve kurumun kendi sunucularında kullanılabiliyor.
  • Her türlü müşteri ihtiyacını karşılamak için geliştirmeye açık bir ürün.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.