Ana Sayfa Haberler HAVELSAN’ın İnovasyon Çalışmaları, Ödüle Doymuyor

HAVELSAN’ın İnovasyon Çalışmaları, Ödüle Doymuyor

HAVELSAN, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 25 Aralık’ta düzenlenen İnovaLİG yarışmasında, İnovasyon Kaynakları kategorisinde şampiyon oldu. Geçtiğimiz yıl da aynı kategoride şampiyon olan HAVELSAN, bu ödülü 2 kez alma başarısını da elde etti. Ödülü, HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Karakaş aldı. İnovasyon Kaynakları kategorisinde, şirketlerdeki, inovasyon yönetimine olumlu etkiyi artırabilecek faktörlerin ve kaynakların etkinliği değerlendiriliyor.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, firmasının İnovasyon Kaynakları kategorisinde elde ettiği şampiyonluk için, “2016 yılından beri katıldığımız İnovaLİG’te 4 yılda iki şampiyonluk kazandık. İnovasyon Kaynakları kategorisinde üst üste ikinci kez şampiyon olarak tüm kategorilerde üst üste şampiyon olan ilk ve tek şirket olduk. HAVELSAN’ın teknoloji alanında inovasyona ne kadar önem verdiğini de bu ödüllerle bir kez daha gösterdik.” dedi. Bu yılki İnovaLİG yarışmasında başvuruda bulunan 5.000’in üzerinde firmanın değerlendirildiğini belirten Nacar, sözlerini şöyle sürdürdü: “HAVELSAN İnovasyon Yönetimi çalışmalarıyla yüz üzerinden 81 puan aldı. Bu puanla genel ortalamanın ve ‘Büyüme Şampiyonu’ olarak ifade edilen ilk 250 firmanın ortalamasının çok üzerinde yer aldık.”

TİM tarafından gerçekleştirilen İnovaLİG’de; Türkiye’deki firmaların inovasyon karneleri çıkartılarak yılın inovasyon liderleri belirleniyor. Bunun için IMP3rove Academy’nin yürüttüğü ve Avrupa’da 17 ülkede uygulanan IMP3rove metodolojisini kullanıyor.

HAVELSAN’ın Yıldız Açık İnovasyon Merkezi olarak adlandırdığı bir merkezi de bulunuyor. ODTÜ BİM Cozone’da faaliyetlerini sürdüren merkezle ilgili bilgilere, https://yildiz.havelsan.com.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.