Ana Sayfa Haberler HAVELSAN’ın Pakistan için Ürettiği GVDS’nin Sistem Kabulleri Yapıldı

HAVELSAN’ın Pakistan için Ürettiği GVDS’nin Sistem Kabulleri Yapıldı

HAVELSAN, Gemi Veri Dağıtım Sistemi ve Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi (GVDS/DBDS) ürün ailesinin 41’incisinin üretildiğini ve sistem kabullerinin tamamlandığını duyurdu. HAVELSAN’dan 23 Eylül’de yapılan bilgilendirmeye göre, sistem, Pakistan Deniz Kuvvetlerinin MİLGEM sınıfı korvetinde kullanılacak.

HAVELSAN, geçtiğimiz 14 yılda, toplam 10 adet denizaltı için DBDS, 31 adet suüstü gemisi için de GVDS üretti.

Sistem, suüstü gemilerde GVDS, denizaltılarda ise DBDS adıyla kullanılıyor. HAVELSAN, yurt içinde MİLGEM için 5; Yeni Tip Karakol Botları için 16; LST’ler için 2; ANADOLU, DİMDEG ve TVEG projeleri için 1’er; Burak, Barbaros, Kılıç sınıfı gemiler için 1’er adet olmak üzere toplam 29 adet GVDS teslim etti. Ayrıca Reis sınıfı denizaltılar için 6, TCG PREVEZE (S-353) için 1 olmak üzere toplam 7 denizaltı için DBDS de teslimatı yaptı. Böylece toplamda 36 sistemin üretimini gerçekleştirdi.

Yurt dışında ise Pakistan’ın MİLGEM korvetleri için 2 adet GVDS, AGOSTA sınıfı denizaltıları için ise 3 adet DBDS olmak üzere toplamda 5 adet sistem üretti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.