Ana Sayfa Haberler HAVELSAN’ın Silikon Vadisi’ndeki Şirketi Quantum3D, Kore Cumhuriyeti’nin Yeni Nesil Savaş Jeti Eğitim Simülatörüne İmza Atacak

HAVELSAN’ın Silikon Vadisi’ndeki Şirketi Quantum3D, Kore Cumhuriyeti’nin Yeni Nesil Savaş Jeti Eğitim Simülatörüne İmza Atacak

HAVELSAN’ın ABD’deki Silikon Vadisi’ndeki şirketi Quantum3D’nin gerçek zamanlı görsel simülasyonlar için ödüllü ürünü MANTIS, Korea Aerospace Industries’in (KAI) yeni nesil savaş jeti eğitim simülatörü için seçildi. KAI’nın, halihazırda, KF-X yeni nesil savaş uçağı programı bulunuyor.

11 Mayıs’ta yapılan açıklamaya göre sağlanacak anahtar teslim sistem; donanım, yazılım, kurulum ve eğitim, veritabanı üretim sistemi, kapsamlı bir veritabanı ve yedek parça teminini içeriyor.

MANTIS, radar algılama özelliklerine de sahip olacak. Sistem, kullanıcıya, tam ilgi bölgesi (Region-of-interest – ROI), pencere dışı  (Out-the-window – OTW) görüntü seçenekleri ve gerçek zamanlı gündüz-gece görünümü sağlayacak.

Son teknoloji güncellemeleri ile birlikte kullanıcıya 16x kusur giderme ile birlikte 4K kalitesinde görüntü sağlayan MANTIS, bu sayede eğitim alan pilotun dikkatinin dağılmasını önleyerek gerçeğe en yakın şekilde bir deneyim sağlıyor. 

Quantum3D, açıklamasında, ürünün gelişen teknolojiler ile birlikte sürekli güncellendiğini de belirtti.

Quantum3D, 6 Ekim 2016’da, gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte HAVELSAN bünyesine katılmıştı. Askeri ve sivil kapsamda simülatör ve eğitim sistemlerinde kullanılan görüntü üreteçlerini üreten Quantum3D, dünyanın önde gelen teknoloji üslerinden ABD’deki Silikon Vadisi’nde faaliyetlerini yürütüyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.