Ana Sayfa Haberler Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi Üyesi Oldu

Hazine ve Maliye Bakanı, Savunma Sanayii İcra Komitesi Üyesi Oldu

Resmi Gazete’nin 3 Ekim tarihli 30554’üncü sayısında,  Savunma Sanayii Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı.

15 Temmuz 2018 tarihli ve 30479 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 7 sayılı Savunma Sanayii Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin, 1’inci fıkrasında yer alan, “Savunma Sanayii İcra Komitesi Cumhurbaşkanın başkanlığında; Cumhurbaşkanının görevlendireceği Cumhurbaşkanı Yardımcısı, İçişleri ve Milli Savunma Bakanları, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Sanayii Başkanı’ndan oluşur.” cümlesi, Cumhurbaşkanlığının 18 Numaralı Kararnamesi ile şu şekilde değiştirildi:

“Savunma Sanayii İcra Komitesi; Cumhurbaşkanının başkanlığında, Cumhurbaşkanının görevlendireceği Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Hazine ve Maliye Bakanı, İçişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Sanayii Başkanı’ndan oluşur.”

 1,331 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.