Ana Sayfa Haberler HBStrateji’den, Tecrübe ve Yeniliklerle Yoğurulmuş Eğitimler

HBStrateji’den, Tecrübe ve Yeniliklerle Yoğurulmuş Eğitimler

Savunma ve güvenlik sektöründe; danışmanlık, eğitim ve rehberlik faaliyetleri göstermek üzere, 2018 yılı içerisinde kurulan HBStrateji, köklü birikimlerini ve yenilikçi yaklaşımlarını, sektörel eğitim alanına taşımak için kolları sıvadı. HBStrateji’nin eğitimleri, Aralık ayında; Ürün ve Marka Geliştirme, Üretim ve Bakım ve Onarım alanları ile genişliyor.

Savunma ve güvenlik sektörünün teknolojik derinliği arttıkça ve sektör, gittikçe daha iddialı projeler üstlendikçe, insan kaynağının gelişimi de gündemin üst sıralarına çıkıyor. Sektörün ilerlemek için ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan kaynağı konusunun en görünür yönü; ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitimleri olsa da daha genel perspektiften bakıldığında, kariyer geneline yayılmış, sürekli eğitim anlayışı öne çıkıyor. HBStrateji, tam da bu noktada, sektörün çözüm ortağı olmayı amaçlıyor. Firma, danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin yanı sıra sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimleri vermeye de başladı.

 

Kayıt işlemleri için; ogun@hbstrateji.com e-posta adresi ya da 0312 219 8202 ve 0532 228 0394 numaralı telefonlar aracılığıyla HBStrateji ile iletişime geçilebilir.

 

HBStrateji Kurucusu Haluk Bulucu, konuya yaklaşımlarını, şöyle özetliyor: “İster anne kucağında olsun, isterse yaşam boyunca olsun her an eğitiliyoruz. Bir konuda uzman olmanın yolu eğitimden geçiyor. O nedenle bir bilenin, bilmeyene bildiklerini aktarmasını önemsiyoruz. Biz, sanayi alanında görev yapıyoruz. Sanayimizin akıllı ellerde olduğunu biliyoruz. Bizim hedefimiz, şirketini bir üst basamağa çıkarmak isteyen girişimcilerimize; eğitim, danışmanlık ve rehberlik yolu ile destek olmak.”

HBStrateji’nin, eğitimleri ile sektöre katacağı katma değer, iki noktada öne çıkıyor:

 • Sektörel Tecrübe: HBStrateji’nin arkasında; satın alma, proje mühendisliği, pazarlama ve strateji alanlarında, 26 yıllık sektör tecrübesi bulunuyor. Bu tecrübe, eğitimlerin kapsamının ve içeriğinin en uygun şekilde belirlenmesini sağlıyor.
 • Destekleyen Hizmetler: HBStrateji’nin, danışmanlık ve rehberlik alanlarında da faaliyet göstermesi, eğitimin sonrasında ya da eğitimin ötesinde ihtiyaç duyulacak desteği de sağlıyor.

 

Geniş Küme

HBStrateji, 14 alanda, yaklaşık 40 farklı eğitim düzenliyor:

 1. Yönetim
 2. İnsan Kaynakları
 3. Stratejik Planlama
 4. Satış ve Pazarlama
 5. Süreç Yönetimi
 6. Ar-Ge ve Teknoloji
 7. Gelecek ve Şirketiniz
 8. Ürün ve Marka Geliştirme
 9. Üretim
 10. Bakım ve Onarım
 11. Proje Yönetimi
 12. Enerji
 13. Şirket Kültürü
 14. Teşvikler

Bu eğitimler, alanında uzman bir eğitmen kadrosu tarafında veriliyor.

Bulucu, düzenledikleri eğitimlerle ilgili, şu ayrıntıları veriyor: “Ana yükleniciler ve sektörde daha üst sıralara çıkmak isteyen kurumlarımızın yöneticilerini ve yöneticiliğe namzet olan gençlerimizi hedef alıyoruz. Başlangıçta, eğitimlerimiz aylık periyotlarda ve az sayıda olacak. Giderek yoğunluk artacak.
Eğitim takvimimiz, her ay yenilenecek. İki tür eğitim veriyoruz. Birincisi, kurumların isteği üzerine, o işletmeye giderek personeli arzu edilen konuda eğitmek. Diğeri ise kayıt yaptıran profesyonellere, yılın belirli günlerinde, önceden belirlenmiş bir yerde eğitim vermek şeklinde oluyor.”

HBStrateji, başlangıçta eğitimleri, farklı bir talep gelmedikçe, OSTİM Merkez Binası’nda vermeyi planlıyor.

Bulucu, HBStrateji’nin gelecek planları ile ilgili de şunları söylüyor: ”Hayalleriniz mutlaka olmalı. Onlar, yaşamı manalı kılan şeyler arasında sayılabilir. Benim birçok hayalim var. Şu anda eğitimde ve danışmanlıkta iyi bir noktaya ulaşmak, hayallerimin başında geliyor. Buna paralel olarak sırada, sivil devlet kurumlarının kullanımı için bir kara platformu geliştirme projemiz var. Bunu başardığımız zaman, Türkiye, dünyada benzer sistemi geliştirip imal eden 4’üncü ülke olacak. Burada bizi farklılaştıracak ve dünyada birinci yapacak husus, güç paketinin kullanış tarzı olacak. Umarım yeterli sermayeyi temin edebiliriz.”

 

 

 1,047 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.