Ana Sayfa Arşiv Hedef: Daha Fazla Yerlileştirme, Daha Fazla İhracat… TSSK 6’ncı Proje Pazarı, 25 Şubat’ta ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Kurulacak

Hedef: Daha Fazla Yerlileştirme, Daha Fazla İhracat… TSSK 6’ncı Proje Pazarı, 25 Şubat’ta ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Kurulacak

 

Destek Savunma Sanayii Başkanlığından…

Ticaret Bakanlığı, ASO (Ankara Sanayi Odası) ve SASAD (Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği) iş birliğiyle ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), ODTÜ TEKNOKENT ve TSSK (Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi) tarafından düzenlendi.

6’ncı Proje Pazarı, “Yerlileştirme” ve “İhracat” ana temasıyla, 25 Şubat’ta ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde kurulacak.

Etkinliğin amacı, savunma sanayi sektöründe yer alan büyük, orta ve küçük ölçekli firmaların aralarındaki ilişki ve iletişimi geliştirerek, bir arada daha çok projeye imza atmalarına, yerli ürün, çözüm ve hizmetlerin arttırılmasına, var olan endüstriyel kaynakların etkin kullanılmasına, yapılacak yeni yatırımların doğru planlanmasına, uluslararası pazarlara açılma ve ihracatın arttırılmasına katkı sağlamak.

Ayrıca, ODTÜ ve bölgedeki diğer TEKNOKENT’lerde yer alan veya kendi bünyesinde Ar-Ge Merkezi barındıran teknoloji geliştirme ve Ar-Ge odaklı savunma sanayi firmaları ile savunma sanayii kuruluşlarının birbirlerini daha yakından tanımalarına vesile olmak ; firmaların iş geliştirme potansiyellerini arttırmaya, daha hızlı ve aktif bir iletişim gerçekleştirmelerine fırsat verecek bir zemin yaratmak.

2010 yılından bu yana gerçekleştirilen TSSK Proje Pazarı’nda bu yıl altın sponsorun da yer alacağı açılış konuşmalarının ardından “Türk Savunma ve Havacılık Sektörünün Geleceği” isimli panel yapılacak.

Gümüş sponsorun da yer alacağı panelde, savunma sanayisinde ana yüklenici ve alt yüklenicilerin sektöre katkıları ve nasıl daha verimli çalışabileceklerine dair saptamalar yapılması ve öneriler geliştirilmesi hedefleniyor.

Öğle yemeği sonrasında ise davetli bir konuşmacı ve ardından aynı salonda art arda oturum sponsorlarının da yer alacağı “İhracat” ve “Yerlileştirme” panelleri gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Firmalar, etkinliğin yapılacağı merkezde stant açacak ve ziyaretçiler bu stantları gezebilecek.

140 üyesi bulunan TSSK, savunma sanayisi alanında faaliyet gösteren firmaların 2010 yılında bir araya gelmesiyle oluştu.

Bu firmalar, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık, anayurt güvenliği ve siber güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahip Ar-Ge firmaları olma özelliğini taşıyor.

 655 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.