Ana Sayfa Haberler Hedef KIZILELMA Belgeseli, 2. Bölümüyle 8 Temmuz’da Yayında

Hedef KIZILELMA Belgeseli, 2. Bölümüyle 8 Temmuz’da Yayında

Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA’nın geliştirme aşamaları ve Baykar’ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan “Hedef KIZILELMA” belgeselinin ikinci bölümü, 8 Temmuz Cumartesi günü, saat 20.00’de, Baykar’ın YouTube kanalında yayınlanacak. Bayraktar KIZILELMA’nın 14 Aralık 2022 tarihindeki ilk uçuşunun gerçekleştirildiği ana kadar olan ve merakla beklenen geliştirme sürecinde yaşananlar, ilk kez belgeselin ikinci bölümünde yer alacak.

Çekimler 9 Ayda Tamamlandı

Yönetmenliğini AKINCI belgeselini de çeken Altuğ Gültan ve Burak Aksoy’un yaptığı belgesel için Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi ve Bayraktar KIZILELMA test faaliyetlerinin yürütüldüğü AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde aylarca süren çekimler yapıldı. Yaklaşık 9 ayda tamamlanan projenin ilk bölümünün ilk gösterimi; 10 Mayıs’ta, İstanbul Kongre Merkezi’nde, 5.000’den fazla konuğun katılımıyla 3 salonda aynı anda gerçekleştirildi.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, KIZILELMA’yı ve Baykar’ı çocukluklarından başlayarak bugüne kadar perde arkasında kalan gerçeklerle anlatmaya ikinci bölümde de devam ediyor. Belgeselde, Baykar’ın yüksek teknoloji geliştirme serüvenine tanıklık eden emekli askerler, mühendisler ve gazeteciler, süreci kendi pencerelerinden anlatıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.