Ana Sayfa Advertorial HENSOLDT ARGOS-8, Hafif Havadan Gözetleme ve Hedefleme Sistemi

HENSOLDT ARGOS-8, Hafif Havadan Gözetleme ve Hedefleme Sistemi

Sensör çözümlerine odaklanan HENSOLDT Güney Afrika, ARGOS hava platformlarına konuşlu elektro-optik ürün ailesine bir üye daha ekledi. HENSOLDT’un Güney Afrika kolu, Threod Systems ile ARGOS-8 elektro-optik (EO) sisteminin ortak geliştirilmesi ve gelecekte ortak üretimi konusunda anlaşma imzaladı.

15 inç sınıfı bir elektro-optik sistem (EOS) olan ARGOS-II’nin satış başarısının getirdiği rüzgarla, HENSOLDT hava ürünleri yelpazesini genişletiyor ve yeni boyutlarda ve hacimlerde çözümler sunuyor. Hafif sınıf insansız hava aracı (İHA) pazarını hedefleyen ve 8 inç sınıfında olan ARGOS-8, 6 kg’den az olan ağırlığıyla dikkat çekiyor. HENSOLDT Güney Afrika imzasını taşıyan lazer ürünlerini kullanan ARGOS-8, daha büyük EO sistemleri gibi bir lazer işaretleyici ve mesafe bulucuya da sahip. Sistem, ISR (Intelligence, Surveillance and Reconnaissance / İstihbarat, Gözetleme ve Keşif) ve ISTAR (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition, and Reconnaissance / İstihbarat, Gözetleme, Hedef Belirleme ve Keşif) görevleri için gündüz kamerası ve soğutulmuş kızılötesi sensörler sunuyor, böylece hem gece hem de gündüz kullanılabiliyor.

İşbirliğinin ve inovasyonun geliştirme sürecinde başrolü oynadığı ARGOS-8, HENSOLDT Güney Afrika ile küçük İHA ve EOS tasarımı ve üretimi üzerinde kapsamlı bir deneyime sahip, çevik bir şirket olan Threod Systems’ın güçlerini birleştirmesiyle rekor zamanda yaratıldı. İki tarafın da olgun ve birbirini tamamlayan teknolojilerini buluşturan ARGOS-8, savunma sanayisinin zorlu standartlarına uygun bir ürün olarak öne çıkıyor.

Görece daha küçük olan taktik sınıf İHA’lar için ideal bir EOS olan ARGOS-8, bu İHA’lardan gözetlemeyle bir cismin kesin olarak belirlenmesi gibi özel görevleri yerine getirebiliyor, böylece bu İHA’ların kabiliyetlerini genişletiyor. 2023’te teslimatlarının başlaması planlanan ASTUS İHA’sına da entegre edilen ARGOS-8, bu entegrasyonla HENSOLDT’un savunma sektörünün gittikçe farklılaşan ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı çözümler sunma bağlılığını da kanıtlıyor.

HENSOLDT Hakkında

Avrupa savunma sektöründe öncü şirketlerden biri olan HENSOLDT, aynı zamanda tüm dünyaya çözüm üretiyor. Merkezi Münih yakınlarındaki Taufkirchen’de bulunan HENSOLDT, savunma ve güvenlik sektörlerine sensör çözümleri geliştiriyor. Veri yönetimi, robotik ve siber güvenlik gibi alanlarda yenilikçi konseptlere dayanan ve çok çeşitli tehditlere karşı etkili, yeni ürünler geliştiren HENSOLDT, aynı zamanda savunma sektörü için elektronik ve optronik sistemlerin geliştirilmesini yönlendiriyor. HENSOLDT faaliyetlerini, 6.500’ten fazla çalışanıyla yürütüyor. HENSOLDT’un 2022 yılı cirosu ise 1,7 milyar avro seviyesinde gerçekleşti ve şirket, Frankfurt Borsası’nda ve MDAX endeksinde işlem görüyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.