Ana Sayfa Haberler HENSOLDT, Gelişmiş Sensör Çözümlerini Sergiledi

HENSOLDT, Gelişmiş Sensör Çözümlerini Sergiledi

MSI Dergisi’nin 186’ncı sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İkinci Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

HENSOLDT, fuarda, kullanıcılara oldukça geniş bir yelpazede sunduğu sensör çözümlerini sergiledi. Bunlar arasında, zırhlı araçlara yönelik geliştirilen SETAS elektro-optik durumsal farkındalık sistemi, ilk kez sergilendi. Kara kuvvetlerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak sergilenen diğer ürünler; EOTS II elektro-optik araç nişangâhı, SPECTUS sürücü görüş sistemi, TRML-4D hava savunma radarı ve Twinvis pasif radarı oldu. Firma, hava platformlarına yönelik olarak ise ARGOS-II HD ve GOSHAWK-II elektro-optik gözetleme sistemleri, PrecISR çok fonksiyonlu radarı, hava araçlarının öz savunması için geliştirilen, Kalaetron radar ikaz alıcısı ve AMPS füze savunma sistemini sergiledi. TRS-4D radarı ise firmanın su üstü gemilere yönelik olarak sergilediği ürünler arasında yer aldı.

HENSOLDT, fuarın ilk günü gerçekleştirilen bir basın toplantısı ile Kelvin Hughes’un, faaliyetlerine, HENSOLDT UK ismi altında devam edeceğini duyurdu. Fotoğrafta, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan, HENSOLDT CEO’su Thomas Müller (solda), HENSOLDT UK Yönetim Müdürü Russell Gould (ortada) ve HENSOLDT Kurumsal İletişim Müdürü Joachim Schranzhofer (sağda) görülüyor.

 

HENSOLDT, “Şeffaf Tank” sloganı ile lanse ettiği SETAS’ı, zırhlı araçların doğasında var olan düşük durumsal farkındalığın arttırılabilmesine yönelik olarak geliştirdi. See Through Armour System (Zırhın İçinden Görme Sistemi) olarak da adlandırılan çözüm, araç üzerine yerleştirilen bir dizi gündüz kamerası ve termal kamera ile araç içerisindeki personel tarafından kullanılacak arttırılmış gerçeklik temelli ve kaska monteli görüş sistemi üzerine kurgulandı.

HENSOLDT, Alman Kara Kuvvetlerinin PUMA ZMA’ları için, 300’ün üzerinde MUSS Çok Maksatlı Öz Koruma Sistemi teslim etti.

 

HENSOLDT’un fuar gündemindeki bir diğer önemli konu ise firmanın 2017 yılında satın aldığı İngiliz radar üreticisi Kelvin Hughes’a ilişkin oldu. Fuarın ilk gününde düzenlenen bir basın toplantısı ile Kelvin Hughes’un, faaliyetlerine artık HENSOLDT UK ismi altında devam edeceği açıklandı. Toplantıda, MSI Dergisi’nin de sorularını yanıtlayan HENSOLDT CEO’su Thomas Müller, küresel anlamda profillerini genişlettiklerini söyledi ve çok da uzak olmayan bir gelecekte Türkiye’de bir yatırım yapabileceklerine işaret etti.

 1,136 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.