Ana Sayfa Haberler HENSOLDT, IDEF 2019’da, Denizciliğe Yönelik Optronik ve Radar Ürünlerini Öne Çıkarıyor

HENSOLDT, IDEF 2019’da, Denizciliğe Yönelik Optronik ve Radar Ürünlerini Öne Çıkarıyor

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Deniz Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Dünyanın önde gelen bağımsız algılayıcı çözümleri tedarikçilerinden biri olan HENSOLDT, IDEF fuarı kapsamında hava, deniz ve kara alanlarına yönelik geniş bir yelpazeden oluşan algılayıcı çözümlerini sergiliyor. Firma yetkilileri, ziyaretçilerini 2 numaralı Salonda bulunan 231A numaralı HENSOLDT standında karşılıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan HENSOLDT CEO’su Thomas Müller, “Bizler tüm önemli algılayıcı teknolojilerini birleştirerek, müşterilerimizin bilgi açısından her daim üstün bir konumda olmalarını sağlıyoruz. Bu sayede, hem siyasi liderlerin ve komutanların karar verme süreçlerinde faydalanacakları bilgi temelini oluşturuyoruz hem de operasyonlara katılan askerleri koruyarak görevlerin başarıyla sonuçlandırılmasına katkıda bulunuyoruz.” dedi.

HENSOLDT, standında OMS 150 ve OMS 200 adlı ikiz elektro-optik direklerini sergiliyor. Bu direkler, modern denizaltı görevleri için eşsiz bir farkındalık düzeyi sağlayarak, her türlü ışık ve hava koşulunda ve değişen görev ortamlarında, yeni operasyonel kabiliyetlerin kullanılmasına imkân tanıyor.

HENSOLDT ayrıca fuarda, bir katı hal darbeli doppler radarı olan SharpEye deniz radarını da tanıtıyor. Farklı radar tekniklerini her koşulda en iyi performansı vermelerini sağlayacak şekilde birleştirerek akıllıca bir hamle yapan SharpEye; deniz kuvvetleri, sahil güvenlik kuvvetleri ve sınır koruma birimlerinin hedef tespiti konusunda karşılaştıkları zorluklara yönelik etkin bir çözüm niteliğinde.

TRS-4D’nin, hem dönen (altta) hem de dört panelli sabit sürümü (yukarıda) mevcut.

TRS-4D ile Yeni Boyutlar

TRS-4D, HENSOLDT’un C-Bandı (NATO G-Bandı) deniz radar ailesinin en yeni üyesi. Sistemin hem tek yüzü döner antenli hem de dört adet sabit panelli sürümü mevcut.

Dijital olarak çok sayıda huzme oluşturan en gelişmiş galyum nitratlı aktif elektronik dizinli (AESA) algılayıcı teknolojisini kullanan yeni nesil TRS-4D sistemi, denizcilik görevlerine tamamen yeni bir boyut kazandırıyor. TRS-4D’nin çok sayıda huzme kullanan ve doppler işleme sürecine dayanan eşsiz konsepti, her türlü operasyonel görevin yüksek bir güvenilirlikle ve hızlı bir güncelleme oranıyla gerçekleştirilmesini sağlıyor. TRS-4D, konvansiyonel radarların ötesine geçen ve operasyonel kabiliyetlere “yeni bir boyut” kazandıran yenilikçi bir adım olarak öne çıkıyor. Bu yeni teknolojinin sunduğu faydalar, denizcilik alanındaki müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabiliyor.

Hem hava savunma hem de satha yönelik görevlerde faaliyet gösterecek şekilde tasarlanan TRS-4D sisteminin dönen anteni, mekanik ve elektronik istikamet açısı tarama özelliklerini birleştirerek, hedef takibinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine imkân tanıyor. TRS-4D’nin, hem dönen hem de dört panelli sabit sürümü mevcut.

 944 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.