Ana Sayfa Haberler HENSOLDT, IDEF 2019’da, Hava Araçlarına Yönelik Çözümleri ile Çok Sensörlü Ürünlerini Sergiliyor

HENSOLDT, IDEF 2019’da, Hava Araçlarına Yönelik Çözümleri ile Çok Sensörlü Ürünlerini Sergiliyor

Dünyanın önde gelen bağımsız algılayıcı çözümleri tedarikçilerinden biri olan HENSOLDT, IDEF fuarı kapsamında hava, deniz ve kara alanlarına yönelik geniş bir yelpazeden oluşan algılayıcı çözümlerini sergiliyor. Firmanın kısa zaman önce geliştirdiği PrecISR çok amaçlı hava radarı, firmanın standında mutlaka görülmesi gereken sistemler arasında. IDEF’e katılanlar, HENSOLDT’u, 2 numaralı Salonda bulunan 231A numaralı stantta ziyaret edebilirler.

HENSOLDT fuar sırasında, helikopterler ve geniş gövdeli uçaklar için geliştirdiği ve bir kendini koruma sensörü işlevi gören MILDS füze fırlatma tespit sistemini de sergiliyor. HENSOLDT fuarda ayrıca; farklı tür tehdit algılayıcılarından, karşı tedbir sistemlerinden ve aviyonik bileşenlerden oluşan, hava araçlarının öz savunması için geliştirilen füze savunma sistemi AMPS’yi de tanıtıyor.

 

PrecISR Hava Araçlarına Yönelik Çok Amaçlı Gözetleme Radarı

 

PrecISR: Hava Araçlarına Yönelik Çok Amaçlı Gözetleme Radarı

Her türlü hava gözetleme görevini, farklı hava koşullarında 7/24 çalışarak yerine getirmek üzere tasarlanan PrecISR sistemi; kara, deniz ve havadaki her türlü konvansiyonel ve asimetrik tehdidi tespit ederek hava araçları için emniyet ve güvenlik de sağlayabiliyor. Sistem, hem helikopterlere hem İHA’lara hem de sabit kanatlı hava araçlarına entegre edilebiliyor. Galyum nitrat tabanlı aktif elektronik dizinli (AESA) antene sahip son teknoloji algılayıcısı ve iki boyutlu e-tarama yapma özelliği sayesinde bu sistem, hedef tespiti konusunda eşi benzeri olmayan bir kesinlik ve doğruluk oranı sağlıyor. Sistemin bu özelliği, onu geniş deniz alanlarının ve kıyı bölgelerinin; korsanlık, kaçakçılık ve yasadışı göç gibi faaliyetler açısından gözetlenmesi konusunda en ideal algılayıcı yapıyor.

Argos-II HD, uçaklara, helikopterlere ve İHA’lara entegre edilebiliyor.

 

Argos-II HD: Keşif, Gözetleme ve İstihbarat Görevlerine Yönelik İnovasyon

Çok algılayıcılı bir sistem olan ARGOS-II HD; keşif, gözetleme ve istihbarat (ISR) görevlerinde kullanılıyor. Argos-II HD sistemi, yüksek çözünürlüklü HD kızılötesi kameralarla ve gündüz kameralarıyla donatılabildiği gibi, lazer mesafe ölçer ve lazer işaretleyicilerle de donatılabiliyor. Bunlara ilaveten sistemle birlikte bir yakın kızılötesi lazer noktalayıcı ve lazer aydınlatıcı cihazı, sistemin operasyonel etkinliğini artırmak amacıyla opsiyon olarak sunuluyor.

Sistemin temel özellikleri ve sunduğu faydalar ise şöyle sıralanıyor: ISR ve ISTAR (keşif, gözetleme, istihbarat ve hedef tespiti) uygulamaları; megapikselli termal görüntüleyici / çok spektrumlu HDTV kamera; göz için güvenli lazer mesafe ölçer; lazer işaretleyici/mesafe ölçer; çok modlu otomatik takip sistemi; coğrafi işlevsellik için ataletsel ölçüm birimi (AÖB) ile küresel konumlandırma sistemi (KKS); gerçek zamanlı araç üzerinde görüntü işleme; kenar ve kontrast iyileştirme; görüntü birleştirme/füzyon; sis/pus delme ve video meta verisi.

 605 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.