Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 HENSOLDT, IDEF 2021’e Katılım Hedeflerine Ulaştı

HENSOLDT, IDEF 2021’e Katılım Hedeflerine Ulaştı

HENSOLDT, fuara; Türkiye’deki tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmak, Türk savunma ve havacılık makamlarının ve firmalarının ihtiyaçlarını anlamak ve Türk firmaları ile üçüncü ülkelere yönelik iş birliği fırsatlarını araştırmak hedefleri ile katıldı. Firma yetkilileri, fuar sonrasında yaptıkları değerlendirmelerde, hedeflerine ulaşmış olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

HENSOLDT, havaalanı uygulamaları için geliştirilen yeni nesil bir gözetleme radarı olan ASR-NG’yi, IDEF 2021’de ilk kez sergiledi. ASR hava trafik kontrolü radar ailesi, hava sahasının eksiksiz bir fotoğrafını ortaya koyuyor. Sistem, entegre bir şekilde çalışan birincil ve ikincil radarlardan oluşuyor ve hava trafik kontrolü ile bağlantı kurmayan (non-cooperative), transponder cihazı bulunmayan küçük uçaklar ve tehdit oluşturan uçaklar gibi hava araçlarını tespit edebiliyor. Özel sinyal işleme algoritmaları sayesinde rüzgâr enerjisi tesislerinden (rüzgâr türbinlerinden) etkilenmiyor ve geniş bir alanı tarayabiliyor.

HENSOLDT, standında, hava platformlarına yönelik keşif ve gözetleme çözümleri arasında yer alan ARGOS II ve PrecISR ürünlerini, Xpeller anti-dron ürününü ve MILDS F füze ikaz sistemini de ön plana çıkarttı. TMRL ve COBRA radarlarını ise sanal gerçeklik teknolojilerini kullanarak tanıttı.

Fuar boyunca bir dizi temasta bulunan HENSOLDT, Türk yetkililer ve heyetlerin yanı sıra uluslararası heyetlerle de görüşmeler gerçekleştirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.