Ana Sayfa Haberler HENSOLDT Radarları, Norveç Sahil Güvenlik Komutanlığının Tercihi Olmaya Devam Ediyor

HENSOLDT Radarları, Norveç Sahil Güvenlik Komutanlığının Tercihi Olmaya Devam Ediyor

MSI Dergisi’nin 172’nci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Norveç Silahlı Kuvvetleri’nin savunma tedarikinden sorumlu kurumu NDMA ve HENSOLDT, deniz platformlarına yönelik radar sistemleri ile dost düşman tanıma (IFF) sistemlerini kapsayan, 20 milyon avroluk bir sözleşme imzaladılar.

HENSOLDT, sözleşme kapsamında, Norveç Sahil Güvenlik Teşkilatı’na ait, 3 adet Nordkapp sınıfı açık deniz karakol gemisinde konuşlu bulunan TRS-3D radarları ile MSSR 2000 I IFF sistemlerini söküp son teknoloji ile donatarak modernize edecek ve bu sistemleri, aynı kullanıcının, P6615 Programı kapsamında inşa edilmekte olan Arktik Sahil Güvenlik Gemileri’ne entegre edecek. Firma, teslimatlara 2021 yılından itibaren başlayacak. Sözleşme ayrıca, yine aynı kullanıcıya ait olan NoGCV Svalbard gemisi üzerindeki TRS-3D ve IFF sistemlerinin modernizasyonu opsiyonunu da kapsıyor.

HENSOLDT CEO’su Thomas Müller, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Norveç Sahil Güvenlik Teşkilatı bünyesinde hizmet veren TRS-3D radarlarımızın, sahada kendisini kanıtlamış olması ve bu sayede aynı kullanıcının yeni sistemlerden ziyade bizim radarımızın güncel sürümünü tercih etmiş olmasından dolayı gurur duyuyorum.”

TRS-3D, 3 boyutlu ve çok maksatlı bir deniz ve hava gözetleme radarı. Sistem, otomatik hedef takibi yapabiliyor ve helikopterler için seyrüsefer bilgisi sağlayabiliyor. Radar bünyesindeki MSSR 2000 I IFF sistemi ile de dost düşman tanımlaması yapabiliyor. Bu IFF sistemi ise müşterek NATO harekâtları için zorunlu olan Mod 5/S teknolojisine sahip. Hâlihazırda 50’nin üzerinde TRS-3D radarı, ABD, Almanya ve Finlandiya’nın; fırkateyn, korvet ve devriye botu gibi farklı sınıf gemileri üzerinde görev yapıyor.

 973 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.