Ana Sayfa Haberler Hensoldt ve Raytheon, Alman ve Hollandalı Müşterileri için Hava Gözetleme Radarları Sağlayacak

Hensoldt ve Raytheon, Alman ve Hollandalı Müşterileri için Hava Gözetleme Radarları Sağlayacak

Hensoldt ve Raytheon, 12-14 Mart tarihlerinde, İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen World ATM Congress (Dünya Hava Trafik Yönetimi Kongresi) 2019 sırasında, Avrupalı iki farklı müşteri için entegre hava gözetleme radarı tedarik edeceklerini açıkladılar.

Radarların kullanıcıları; Alman hava seyrüsefer hizmetleri sağlayıcısı Deutsche Flugsicherung (DFS) ve Hollanda Kraliyet Hava Kuvvetleri olacak. İki firma, söz konusu teslimatları, geçtiğimiz yıl düzenlenen World ATM Congress 2018 sırasında imzaladıkları iş birliği anlaşması kapsamında gerçekleştirecekler.

Alman müşterinin 3, Hollandalı müşterinin ise 1 adet satın aldığı çözüm, Hensoldt’un yeni nesil birincil gözetleme radarı ASR-NG’den ve Raytheon’un Mode-S tek darbe ikincil gözetleme radarı Condor Mk 3’ten oluşuyor.

Hensoldt’un ASR-NG radarı

 

 

120 deniz mili PSR menzili ve 50.000 fitlik kapsama alanına sahip Hensoldt’un ASR-NG radarı, rakiplerinin aksine uçakların irtifa bilgisini de alarak hava sahasının 3 boyutlu görüntüsünü oluşturabiliyor.   Galyum nitrat (GaN) teknolojisi gibi gelişmiş özelliklere sahip olan Raytheon’un Condor Mk 3 radarı ise firmanın Condor Mk 2 radarı üzerinden geliştirildi.

 789 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.