Ana Sayfa Haberler HENSOLDT’tan, Gemilere Yönelik Yeni IFF Sistemi: NESIS 4000

HENSOLDT’tan, Gemilere Yönelik Yeni IFF Sistemi: NESIS 4000

MSI Dergisi’nin 179’ncu sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Elektro-optik ve RF tabanlı sensör çözümleri ile öne çıkan HENSOLDT, deniz platformlarına yönelik yeni bir IFF (dost düşman tanıma tanıtma) sistemi geliştirdiğini, 2 Nisan’da duyurdu.

NESIS 4000 olarak adlandırılan sistem, Aktif Faz Dizinli Radar (Active Electronically Scanned Array / AESA) teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Bu teknoloji sayesinde, konvansiyonel radarlardaki gibi dönen bir antene ihtiyaç duymayan sistem, RF dalgalarını, elektronik olarak şekillendirerek hedefe yöneltiyor. Sistemin menzili ise 200 deniz mili.

HENSOLDT’a göre, AESA teknolojisi sayesinde, geminin entegre mastının en yüksek noktasına hareketli bir IFF anteni yerleştirilmesi yerine, mastın daha aşağıdaki bir noktasına sabit bir anten dizini yerleştirilmesi, geminin radar ve kızılötesi izlerini önemli ölçüde azaltıyor.

İlk NESIS 4000 sistemi, ürünü talep eden müşteriye bu yılın sonunda teslim edilecek.

 1,310 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.