Ana Sayfa Haberler HENSOLDT’tan, Kullanıcıya Özel Dron-Savar Sistemi

HENSOLDT’tan, Kullanıcıya Özel Dron-Savar Sistemi

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan PARIS AIR SHOW’ 19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Radar ve elektro-optik alanında sensör çözümleri sunan HENSOLDT, fuarda, geniş ürün yelpazesinden örnekler sergiledi. Firma, bunlardan Xpeller dron-savar çözüm ailesini, Türkiye için de öneriyor. Bu sistem, dronları, hassas bölgelere ulaşmadan, birkaç yüz metre ila birkaç kilometre arasında değişen menzillerde tespit edip tanımlıyor ve bunların oluşturdukları potansiyel tehdidin seviyesini belirliyor.

 

Xpeller çözümü içerisinde, kullanıcı ihtiyaçlarına göre radarlar, elektro-optik sistemler, RF sinyali tespit cihazları ve karıştırıcılar yer alabiliyor.

 

HENSOLDT, Xpeller çözümünü, standart bir ürün yerine, kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş modüler bir çözüm olarak tasarladı. Sistem, farklı tespit ve doğrulama algılayıcıları ile karşı tedbir uygulamalarını birlikte kullanıyor. Firma, bu sayede, emniyeti sağlanacak olan bölgeye ve kullanıcıya özel olarak; radarlar, elektro-optik sistemler, RF sinyali tespit cihazları ve karıştırıcı gibi alt bileşenlerin tamamını ya da bir bölümünü içeren bir çözüm sunuyor.

HENSOLDT’un operasyonel komuta kontrol (C2) yazılımı ise bu bileşenlerden gelen bilgileri birleştirerek kullanıcıya sunuyor ve sistemi yönetiyor.

Sistem, kendi başına veya daha kapsamlı bir güvenlik sisteminin bir parçası olarak kullanılabildiği gibi, sabit veya seyyar bir çözüm olarak da kullanılabiliyor. Parçalı kurulum imkânı ise sistemin algılayıcılarının ve kullanıcılarının görünürlüğünü düşük seviyelerde tutuyor.

Xpeller ürün ailesi içerisinde, sırtta taşınabilen bir karıştırıcı da bulunuyor.

 1,063 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.