Ana Sayfa Haberler HENSOLDT’un İHA’lara Yönelik Çarpışma Önleme Radarı, Uçuş Testlerinden Tam Not Aldı

HENSOLDT’un İHA’lara Yönelik Çarpışma Önleme Radarı, Uçuş Testlerinden Tam Not Aldı

MSI Dergisi’nin 172’nci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Sensör çözümleri konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan HENSOLDT, İHA’ların diğer hava platformları ile çarpışma riskine karşı geliştirdiği tespit ve önleme radarının uçuş testlerini, başarı ile tamamladığını, 16 Ocak’ta duyurdu.

Alman savunma tedarik kurumu BAAINBw adına, Brunswick’teki Alman Havacılık Merkezi (DLR) iş birliği ile gerçekleştirilen testler sırasında, Dornier Do 228 uçağına yerleştirilen bir radar kullanıldı. Testlerde, farklı istikamet ve irtifalardan yaklaşmakta olan uçakları tespit eden radar, gerçek koşullar altındaki performansını ortaya koymuş oldu.

Hem askeri hem de sivil İHA’larda kullanılmak üzere geliştirilen sistem, aynı zamanda meteoroloji radarı olarak da görev yapabiliyor. Aktif elektronik tarama (AESA) teknolojisini kullanan radar, aynı anda birden fazla tespit görevini yürütebiliyor. Önümüzdeki dönemde, radarla ilgili bir dizi uçuş testinin daha yapılması planlanıyor.

 862 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.