Ana Sayfa Haberler High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: ASPİLSAN Enerji’den, Kara Kuvvetlerinin Farklı İhtiyaçlarına Yönelik Batarya Çözümleri

High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: ASPİLSAN Enerji’den, Kara Kuvvetlerinin Farklı İhtiyaçlarına Yönelik Batarya Çözümleri

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Havacılıkta kullanılan akülerden, enerji sistemlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede farklı çözümleri bulunan ASPİLSAN Enerji, standında; robotik sistemler, güdümlü füzeler, dürbünler ve telsizlerde kullanılan bataryalarını sergiledi.

 

ASPİLSAN Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Dursun ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi Oğuzhan Şenel

 

Bu bataryalardan bazıları ve kullanım alanları kısaca şöyle:

  • Güdümlü Füze Bataryaları: Kullanılan silah sistemine göre, hem şarj edilebilir hem de şarj edilemez tipte olan bu bataryalar; TOW, OMTAS ve UMTAS tanksavar güdümlü füze sistemleri ile Stinger hava savunma füze sistemlerinde kullanılıyor.

TOW (solda), OMTAS ve UMTAS (ortada) ve Stinger (sağda) füze sistemlerinde kullanılan ASPİLSAN Enerji üretimi bataryalar.

  • Telsiz bataryaları: Nikel Metal Hidrat (Ni-MH), Nikel Kadmiyum (Ni-Cd) ve Lityum İyon (Li-Ion) temelli bu bataryalar, el tipi ve sırt tipi telsizlerde kullanılıyor.
  • BB-2590: Bu bataryalar, farklı telsiz sistemlerinin yanında, ASELSAN’ın KAPLAN bomba imha robotunda da kullanılıyor. ASPİLSAN Enerji, evrensel tipteki bu bataryanın, yerli bir sürümünü de geliştirdi. Bu sürüm, çeşitli yerli bileşenlerin yanı sıra orijinaline göre daha yüksek bir kapasiteye sahip.
  • BBL-014: Bu batarya, elde taşınabilen elektro-optik cihazlarda kullanılıyor.

 1,266 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.