Ana Sayfa Haberler HIGH-TECH PORT by MÜSİAD 2018 Özel: Berkin Mühendislik, Veri Dağıtım Sistemi Ürün Ailesini Genişletiyor

HIGH-TECH PORT by MÜSİAD 2018 Özel: Berkin Mühendislik, Veri Dağıtım Sistemi Ürün Ailesini Genişletiyor

MSI Dergisi’nin 169’uncu sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Kurulduğu 2014 yılından beri, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu çözümleri sunmak hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Berkin Mühendislik, portföyüne yeni ürünler katmaya devam ediyor. Öncelikli odak noktası deniz elektronik sistemleri olan firma, Veri Dağıtım Sistemi (VDS) ürün ailesini, NDDS-1000 ile genişletiyor.

 

Sivil ve askeri gemiler için entegrasyon çözümleri sunan Berkin Mühendislik, yardımcı sınıf askeri gemilere yönelik geliştirdiği, maliyet-etkin NDDS-300 Veri Dağıtım Sistemi’nden edindiği tecrübeler ile yeni ürünler ortaya koyuyor. NDDS-300 Veri Dağıtım Sistemi’nin yan ürünleri olarak:

  • Ölçeklenebilir ve Uyarlanabilir Veri Dağıtım Sistemleri,
  • Çok Fonksiyonlu Programlanabilir Göstergeler (Display’ler),
  • Alt Sistem Simülatörleri,
  • Adaptasyon Birimleri ve
  • Arayüz Birimleri

geliştiren ve üreten firma, şimdi de büyük ölçekli bir veri dağıtım sistemi olan, NDDS-1000’i geliştirmeye başladı.

Berkin Mühendislik Ekibi, deniz savaş sistemleri entegrasyonuna devam ediyor.

Berkin Mühendislik Genel Müdürü Yücel Atalay, NDDS-1000 ile ilgili şunları söyledi: “Çözümlerimizi, hem gelişen kullanıcı ihtiyaçları hem de teknoloji doğrultusunda şekillendiriyoruz. VDS ürün ailemizle geçtiğimiz yıllarda önemli başarılar yakaladık ve bu başarıyı, geleceğe taşımak istiyoruz.” Firmanın Mühendislik Müdürü Metin Sunan ise teknolojik gelişmelere vurgu yaptı: “Geliştirdiğimiz sistemlerde, her zaman güncel teknolojileri kullanıyoruz. Askeri elektronikte, 2010 ve sonrasında, VPX teknolojisine yönelim oldu. Biz de bu teknolojiyi temel alıyoruz. Bir önceki nesil olan VME, artık, günümüz uygulamaları için yetersiz alıyor. Biz de yeni ürünlerimizle kullanıcılarımıza, VME tabanlı sistemleri envanter dışına çıkartabilecekleri çözümler sunuyoruz.”

        

Berkin Mühendislik’in VDS çözümleri, kullanımı kolay kullanıcı arayüzleri ile öne çıkıyor (solda). Programlanabilir Çok Fonksiyonlu Göstergeler, kullanıcıya büyü kolaylık sağlıyor (sağda).

NDDS-1000’in getirdiği başlıca yenilik ise yeni bir mimari. Bu mimari, platform içi kablolamayı %90 oranında azaltıyor. Bu yenilik aynı zamanda, arıza olasılığını azaltıp arızaya yapılacak müdahaleyi de daha basit bir hale getiriyor. Ayrıca mimari; üreticiye ihtiyaç duymadan, teknik personel tarafından kaynak ve kullanıcıların sisteme eklenip çıkarılabilmesine imkân sunuyor.

VDS ürün ailesini genişleten Berkin Mühendislik, kullanıcı ihtiyaçlarına hızlıca cevap verip, özelleşmiş sistemlerin tasarımını ve üretimini, kısa bir zamanda gerçekleştirebiliyor. Sunan, bu konuda, şunları dile getirdi: “Tüm arabirim donanım ve yazılımlarını geliştirirken, tamamen özgün çözümleri kullanıyoruz. Böylece, tasarım, entegrasyon ve uygulama aşamalarını, hızlı bir şekilde geçebiliyoruz. Yeni tasarımlar için, gece-gündüz çalışmaya devam ediyoruz.”

Firma, bu sistemleri, potansiyel yurt dışı kullanıcıların da ilgisine sunuyor ve bazı kullanıcılarla görüşmeleri, halen devam ediyor.

Berkin Mühendislik, NDDS-300 Veri Dağıtım Sistemi’nden edindiği tecrübeler ile yeni ürünler ortaya koyuyor.

Berkin Mühendislik; VDS tabanlı entegrasyon çözümlerinin yanı sıra deniz muhabere alt sistemleri ile Entegre Platform Kontrol ve İzleme Sistemleri konularında da çözümler sunuyor.

Veri dağıtım, adaptasyon ve arayüz elektronik sistemlerinde, ürün ve projeleri ile belirli bir olgunluğa ulaşan Berkin Mühendislik, kara platformları için stabilizasyon ve ataletsel navigasyon sistemlerine yönelik çözümler geliştirme konusunda da çalışmalara başladı.

Atalay, gelecek ile ilgili şunları söyledi: “Berkin Mühendislik, kurulduğu günden itibaren, yenilikçi çözümleri ile fark yarattı. Ürünlerimizin yetkinliği ve ömür devri desteği ile sektörün güvenilir çözüm ortaklarından biri olmayı hedefliyoruz. Projeler üstlendikçe ve bunların sonuçları görüldükçe, bu hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Sektörün önündeki projelerde de rol almaya devam edeceğimize ve önemli bir katma değer yaratacağımıza inanıyorum.”

 1,534 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.