Ana Sayfa Haberler High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: BMC, Kara Araçları Alanında Fuara Ağırlığını Koydu

High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: BMC, Kara Araçları Alanında Fuara Ağırlığını Koydu

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Fuara, üç farklı sınıftaki zırhlı aracını getiren BMC, fuarda en fazla sayıda askeri kara aracı sergileyen firma oldu. KİRPİ II, VURAN ve AMAZON zırhlı araçları BMC’nin standında yer alırken, KİRPİ I ise İçişleri Bakanlığı tarafından sergilendi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, BMC standını ziyaret ederek çalışmaların güncel durumu hakkında bilgi aldı.

 

BMC’nin ürün gamında, pek çok farklı görev yelpazesine ve farklı kullanıcı ihtiyaçlarına hitap eden araçlar bulunuyor. Bunlardan mayına karşı korumalı KİRPİ araç ailesi, 13 kişilik personel taşıma kapasitesine sahip. Üzerine; uzaktan komutalı silah istasyonu, RF karıştırıcı ve atış yeri tespit sistemi gibi farklı faydalı yükler entegre edilebilen KİRPİ ailesinin son sürümü olan KİRPİ II’lere, bağımsız süspansiyon sistemi de ilave edildi. KİRPİ II’nin tıbbi tahliye amacı görevi üstlenecek şekilde geliştirilen sürümü KİRPİ II AMBULANS’ın yurt içindeki kullanıcılara ilk teslimi, geçtiğimiz aylarda yapılmıştı.

 

BMC’nin VURAN platformu ise geliştirilen yeni üyeleriyle ayrı bir ürün ailesi olma yolunda ilerliyor. Bu ailenin son dönemde geliştirilen üyelerinden birisi ise 120 mm otomatik havan sistemi taşıyan VURAN oldu. Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaçları kapsamında geliştirilen ve atış testleri tamamlanan bu aracın, yakın zamanda, ağır silah sistemleri taşıyan farklı sürümlerinin de geliştirilmesi gündemde.

AMAZON ise bu araçlar içerisinde en hafif olanı. BMC, geçtiğimiz dönemde, bu aracın insansız bir sürümünü geliştirerek, yurt içindeki çeşitli sektörel etkinliklerde sergiledi. Klasik şekilde, araç içerisindeki bir şoför tarafından kullanılabilen insansız AMAZON, gerek görüldüğü takdirde, araç terkedilerek uzaktan kumanda vasıtası ile de kullanılabiliyor.

 946 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.