Ana Sayfa Haberler High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: High-Tech Port by MÜSİAD, Kapılarını 4’üncü Kez Açtı

High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: High-Tech Port by MÜSİAD, Kapılarını 4’üncü Kez Açtı

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından, her 2 yılda bir düzenlenen uluslararası MÜSİAD EXPO etkinliğinin 17’ncisi, 21-24 Kasım tarihlerinde, İstanbul’da gerçekleştirildi. MÜSİAD EXPO kapsamında organize edilen High-Tech Port by MÜSİAD fuarı da aynı tarihlerde, 4’üncü kez kapılarını ziyaretçilere açtı.

 

MÜSİAD EXPO’nun açılış konuşmalarını; Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı İbrahim Al-Senoussi, Somali Finans Bakanı Mohamud Ibrahim Hayır, Uganda Kamu Hizmetleri Bakanı Wilson Muruli Mukasa, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan yaptı.

 

Yaklaşık 5.500 kişinin ziyaret ettiği High-Tech Port by MÜSİAD ise savunma ve havacılık sektöründen 43 firmaya ev sahipliği yaptı. Bunlardan ASELSAN, fuarla birlikte, SERDAR tanksavar füze atıcı sistemini Türkiye’de ilk kez sergiledi. Turaç ise sivil kullanıcılara yönelik olarak üretmeye başladığı, 9×19 mm Luger tabanca fişeklerinin lansmanını yaptı ve bu sebeple katılımını, daha çok sivil sektöre hitap eden MÜSİAD EXPO tarafında gerçekleştirdi.

Fuarı ziyaret edenler arasında, Ankara Askeri Ateşeler Birliği (AMAC) üyeleri de vardı.

 

MSI Dergisi’nin fuar için hazırlanan özel sayısı, Türk savunma ve havacılık sanayisinin daha geniş kitlelere tanıtımına katkı sağladı.

High-Tech Port by MÜSİAD’ı ziyaret eden yabancı delegasyon arasında, Ukrayna heyeti de yer aldı. Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Ukrayna Savunma ve Hava Ataşesi Albay Viacheslav Latysh ve Ukroboronprom Genel Direktörü Pavlo Bukin’in de aralarında bulunduğu heyet, fuarın ilk günü, Savunma Sanayii Başkanlığı ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Etkinliğe, Ankara Askeri Ataşeler Birliği (Ankara Military Attaché Corps / AMAC) üyesi askeri ataşeler de ilgi gösterdi.

Fuarın kapanış törenine ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Törende bir konuşma gerçekleştiren ve ekonomiden eğitme, sağlıktan ulaşıma pek çok alanda büyük projelere imza attıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; Türkiye’nin, 2023 yılında, tasarımdan üretime, 2 trilyon dolar milli geliri olan ve 500 milyar dolar ihracat yapabilen bir ülke olmaya kararlı olduğunu söyledi.

Etkinlikle ilgili öne çıkan haberleri, ilerleyen sayfalarımızda derledik.

 724 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.