Ana Sayfa Haberler High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: İŞBİR’den Taktik Jeneratörler

High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: İŞBİR’den Taktik Jeneratörler

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Ürün gamında, geniş bir güç aralığında jeneratörler bulunan İŞBİR, standında, 5 kW’lık Taktik Sessiz Jeneratörü ve 2,25 kVA’lık portatif jeneratörü ziyaretçilerin ilgisine sundu. Fuar boyunca, çok sayıda heyetle görüşmeler gerçekleştiren İŞBİR, standında; kendi ürettiği alternatörlerde kullanılan rotor ve statorlar ile yine kendi ürettiği panolarda kullanılan; döner diyot takımı, diyot modülü, EMC modem filtresi, EMC redresör filtresi ve akımlı diyot modülü gibi alt bileşenleri de sergiledi.

Soldan sağa: Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve İŞBİR Genel Müdürü Burhan Özgür

 

Geçtiğimiz dönemde taktik sessiz jeneratörler konusunda önemli adımlar atan İŞBİR, Türkiye’nin ilk taktik sessiz jeneratörünü geliştirdi. Firmanın hâlihazırda bu ürün ailesinden üretime devam ettiği jeneratörler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • 5 kW Tekli
  • 2×5 kW Dual
  • 10 kW Tekli
  • 2×10 kW Dual
  • 20 kW Tekli
  • 2×20 kW Dual
  • 30 kW Tekli
  • 2×30 kW Dual

Sadece jeneratör ve alternatör üretimi ile yetinmeyen firma, bir yandan da yoğun şekilde Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Bu çalışmalarla özgün ürünler geliştiren ve modernizasyon projeleri yürüten firma, bu faaliyetlerin yanı sıra askeri alanda kullanılabilecek farklı çözümler üzerinde de çalışıyor. Bunların arasında; yeni nesil hibrit sistemlerde kullanılabilecek jeneratör ve alternatör tasarımları ile hem ısı hem de elektrik enerjisini tek başına üretebilen kojenerasyon sistemleri üzerindeki çalışmalar yer alıyor. Yenilenebilir enerji konusuna da el atan firma, rüzgâr türbinlerinde kullanılacak alternatörler geliştiriyor.

 

İŞBİR tarafından geliştirilen taktik sessiz jeneratör (solda), 2,25 kVA’lık portatif jeneratör (sağda).

 876 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.