Ana Sayfa Haberler High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: ROKETSAN, Ukrayna Heyeti ile Buluştu

High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: ROKETSAN, Ukrayna Heyeti ile Buluştu

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Fuara, Mini Akıllı Mühimmat (MAM) ailesi ile katılan ROKETSAN, bu ürünlerini, hem müstakil olarak hem de BAYRAKTAR TB2 SİHA maketi üzerinde sergiledi. ROKETSAN, MAM ürün ailesini, savaş uçaklarına kıyasla daha düşük faydalı yük taşıma kapasitesine sahip İHA’lar ve hafif taarruz uçaklarının kullanımına yönelik olarak geliştirdi. Roket motoru olmayan; ancak harp başlığı ve güdüm sistemlerine sahip bu ailenin üyelerinden MAM-L, L-UMTAS füzesinin bileşenlerini; MAM-C ise CİRİT füzesinin bileşenlerini kullanıyor.

 

Fuarda büyük ilgi gören ROKETSAN standı ayrıca; Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Ukrayna Savunma ve Hava Ataşesi Albay Viacheslav Latysh ve Ukroboronprom Genel Direktörü Pavlo Bukin’in de yer aldığı heyet tarafından ziyaret edildi. Ukroboronprom Genel Direktörü Pavlo Bukin’le gerçekleştirdiğimiz ve MSI Dergisi’nin 170’inci sayısında yayınlanan söyleşide, MAM ürünlerinin kullanıldığı BAYRAKTAR TB2 SİHA’lar ile gerçekleştirilen atış testlerine de değinen Bukin, şunları söylemişti: “SİHA’lara yönelik olarak geliştirdikleri farklı mini akıllı mühimmat çözümleri, atış testlerinde %100 başarı gösterdi. Bu ürünler, her özelliği ile SİHA’lar için optimize edilmiş ve bizim elimizde, hâlihazırda üretebileceğimiz bu tip bir ürün yok. Bu yüzden, hem önümüzdeki yeni SİHA projeleri için hem de kendi elimizdeki İHA’lar için, bu tip mühimmatların kullanımı gündemimizde.”

Fuarın ardından, 12 Ocak’ta ise Ukrayna’nın BAYRAKTAR TB2 SİHA almaya karar verdiği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

 

 616 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.