Ana Sayfa Haberler High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: STM’nin Duvar Arkası Radarı, Özel Harekât Daire Başkanlığının Radarına Girdi

High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: STM’nin Duvar Arkası Radarı, Özel Harekât Daire Başkanlığının Radarına Girdi

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

STM’nin fuarda öne çıkan ürünlerinden birisi de Duvar Arkası Radar (DAR) oldu. DAR, fuarı ziyaret eden Ankara Askeri Ateşeler Birliği (AMAC) üyelerinin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı heyetinden de büyük ilgi gördü.

STM tarafından geliştirilen DAR, ultra geniş bant (UGB) radar sinyalleri vasıtasıyla görsel erişim imkânının olmadığı kapalı mekânlarda bulunan hedef unsurlara ait konum bilgilerini, iki boyutlu olarak elde etmek için kullanılan bir radar sistemi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı heyeti, Duvar Arkası Radar hakkında bilgi aldı.

Elde kullanılabilecek şekilde tasarlanan DAR, 6,5 kilogramlık ağırlığı sayesinde, tripod yardımıyla istenilen yere yerleştirilerek, tablet ile uzaktan da kumanda edilebiliyor. Sistem; rehine kurtarma, terörle mücadele ve iç güvenlik operasyonları gibi askeri senaryoların yanı sıra yangın ve doğal afetlerin ardından gerçekleştirilen kurtarma operasyonları sırasında da kullanılabiliyor. Gücünü, şarj edilebilir dahili batarya veya harici güç kaynağından alan DAR, batarya ile kullanılması halinde, 4 saat çalışabiliyor. Sistemin ürettiği radar sinyalleri; tuğla, alçıpan, ahşap, plastik, kartonpiyer ve beton tipi malzemelere nüfuz edebiliyor.

Duvar Arkası Radar (DAR)

 

STM’nin stadında sergilediği diğer ürünler ise şunlar oldu:

  • Deniz platformları: Denizde İkmal Gemisi ve MİLGEM
  • İnsansız hava araçları: KARGU ve TOGAN
  • Uydu çözümleri: LAGARİ ve PİRİSAT

 867 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.