Ana Sayfa Haberler High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: Turaç, 9×19 mm Luger Tabanca Fişeklerinin Lansmanını Yaptı

High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel: Turaç, 9×19 mm Luger Tabanca Fişeklerinin Lansmanını Yaptı

MSI Dergisi’nin 171’inci sayısındaki High-Tech Port by MÜSİAD 2018 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Sivil kullanıcılara yönelik olarak, kendisine ait Sterling markası altında üretmeye başladığı 9×19 Luger tabanca fişeklerinin lansmanını yapan Turaç, fuar katılımını da bu yönde gerçekleştirdi. Firma, fuarda, ağırlıklı olarak ticari ürünlerin yer aldığı ve bu açıdan daha çok sivil sektöre hitap eden MÜSİAD EXPO bölümünde yer aldı.

 

Dünyada en yayın olarak kullanılan tabanca fişeği tiplerinden biri olan 9×19 mm Luger, ölçüleri bakımından, 9×19 mm Parabellum fişeği ile benzer özelliklere sahip. Bununla birlikte Luger tipi fişekler, kullanılan sevk barutunun türü ve miktarı sebebiyle daha düşük bir basınca ve namlu çıkış hızına sahipler. Fişekler, bu özellikleri sayesinde, kullanıldıkları tabancanın namlusunu daha az aşındırıyor; dolayısıyla namlunun ve icra yayı (yerine getiren yay) gibi çeşitli parçaların daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Fişekler ayrıca, yarattıkları daha düşük geri tepme kuvvetleri sebebiyle tabancanın fazla şahlanmasını önlüyor ve seri atışlardaki isabet oranını arttırıyor. 9×19 mm Luger fişekler, bu özelliklerinden dolayı, daha çok sivil kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Turaç’ın ürettiği Sterling marka 9×19 mm Luger fişekler ayrıca, fuardan kısa bir süre önce, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu bayilerinde satışa çıkarıldı.

 

 1,008 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.