Ana Sayfa Haberler HİSAR ve BORA Hedeflerini Vurdu, ÇAFRAD Yönlendirmede Başarılı Oldu, ATAK için Yeni İhracat Haberi Yakın

HİSAR ve BORA Hedeflerini Vurdu, ÇAFRAD Yönlendirmede Başarılı Oldu, ATAK için Yeni İhracat Haberi Yakın

Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 12-13 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilmekte olan Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nin açılışında, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir bir konuşma gerçekleştirdi. Sektörü yakından ilgilendiren çeşitli projelerin son durumları ile ilgili bilgiler aktaran Prof. Dr. Demir, şunları söyledi:

“Son bir hafta içinde, yapılan atışlarda HİSAR hava savunma sistemimizin yeni aşama testleri başarı ile gerçekleştirilmiş; Bora füzemiz test atışında noktasal denilebilecek hassasiyetle hedefini vurmuş; ÇAFRAD, çok amaçlı faz dizinli yeni nesil radarımız başarı ile yönlendirme yaparak hava hedefinin isabetle etkisiz hale getirilmesini sağlamış; Hibrit yakıtlı roket motoru geliştirme faliyetlerimizde yeni motorumuz başarı ile test edilmiştir.

Pakistan’a MİLGEM ve ATAK ihracatı yanında, uluslararası alanda iş birliği ve ihracat faaliyetlerimizin örneği olarak da gelecek hafta Pazartesi günü bir Uzak Doğu ülkesine ATAK ihracatı ile ilgili son adımı atmak üzere bir ziyaret planlıyoruz. İlaveten, yeni nesil ATAK Projemize, MMU ve Hürjet Projelerimize şimdiden ortaklık taleplerinin olduğunu da belirtmek isterim.”

 967 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.