Ana Sayfa Haberler Hollanda Chinook’larının Aviyonikleri, Collins Aerospace’ye Emanet

Hollanda Chinook’larının Aviyonikleri, Collins Aerospace’ye Emanet

MSI Dergisi’nin 183’üncü sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Collins Aerospace, Hollanda Kraliyet Hava Kuvvetleri ile CH-47F helikopterlerinin desteklenmesini de kapsayan bir “İyi Niyet Mektubu” imzaladı. Helikopterler üzerinde kullanılan çeşitli aviyonik sistemlerin orijinal üreticisi olan firma, bu kapsamda sağlayacağı saha destek mühendisleri ile söz konusu aviyonik sistemlerin bakım ve idamesini yürütecek ve helikopterlerin harbe hazırlık seviyesini en yüksek düzeyde tutmaya çalışacak. Söz konusu sözleşme ayrıca, Hollanda Kraliyet Hava Kuvvetleri envanterindeki F-35’lere yönelik faaliyetleri de içeriyor. Firma, bu kapsamda, bir F-35 Pilot Hazırlık Merkezi kuracak. Bu merkezde, F-35 pilotlarının kullandığı başlıklar, başlığı kullanacak pilotlara göre kişiselleştirilecek.

Firma, bu hizmetleri, Soesterberg ve Woensdrecht Hava Üsleri olmak üzere iki farklı konumda sağlayacak. Hizmetlerin başlangıç tarihi olarak ise 2020 yılının başları öngörülüyor.

Collins Aerospace, Türk Kara Kuvvetleri envanterinde de bulunan CH-47F helikopterlerinin çeşitli aviyonik sistemlerini üretiyor.

 

 

 1,137 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.