Ana Sayfa Haberler HTR A.Ş., Ağ Destekli Güvenlik Sistemleri Ürünleriyle Öne Çıktı

HTR A.Ş., Ağ Destekli Güvenlik Sistemleri Ürünleriyle Öne Çıktı

MSI Dergisi’nin 181’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ikinci bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Ağ destekli güvenlik sistemleri alanında geniş bir ürün ailesi oluşturan Havelsan Teknoloji Radar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HTR), IDEF 2019’da bu ürünlerini sergiledi. Sınır bölgelerinin, kritik tesislerin ve altyapıların korunmasında kullanılan bu ürünler; Erken İkaz Sistemi “Erisis®”, Görüntü Sensör Ailesi “Görsen®”, Hareket Sensör Ailesi “Sezgi®” ve X-Ray tarayıcı Ailesi “Işınım®” dan oluşuyor.

Modüler ve açık mimariye sahip bir sistem olan Erisis’e, farklı sensörler entegre edilebiliyor. Bunlar arasında; kameralar, fiber-optik sensörler, hareket sensörleri, gözetleme radarları ve dalgıç tespit sonarları da bulunuyor. Görsen ailesi; görünür yakın kızılötesi (VNIR) ve kısa dalga kızılötesi (SWIR) algılayıcılarla donatılabiliyor. Böylece mevcut görüntü sensörleriyle güçlükle tespit edilen tehditleri algılayabiliyor. Sezgi ürün ailesi, farklı sürümleriyle 150 ila 1.300 m mesafelerde; insan, araç ve dron tespiti gerçekleştirebiliyor. Işınım x-ray tarayıcı ailesi ise çanta, bagaj, paket ve zarf gibi farklı boyutlardaki eşyaların taranması için yerli bir çözüm sunuyor. HTR, sahip olduğu bu ürünlerle kritik tesislerin korunması için çalışıyor.

Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, IDEF 2019 esnasında, HTR Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan Vekili ve Genel Müdürü ile birlikte, HTR’nin ağ destekli güvenlik sistemleri ürün ailesini yakından inceledi.

 

Farklı sensörler entegre edilebilen Erisis®, analitik algoritmalarla ihlalleri tespit edebiliyor.

HTR, Hedeflerine, Türkiye’nin Kabiliyetleri ile Ulaşıyor

HTR Genel Müdürü İzzet Şirin, fuarda sergiledikleri geniş ürün yelpazesiyle ilgili şunları söyledi: “HTR, HAVELSAN iştiraki ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı dolaylı bağlı ortaklığı olarak, aynı zamanda bir misyon şirketidir. Temel yaklaşımımız, ülkede yaratılmış bir değer varsa bunu azami ölçüde kullanmak, iş birliği ile ileri taşımak. Katma değeri yüksek ürün ve çözümler sağlamak. Teknolojik üstünlük yaratmak ve bunu sürdürülebilir kılmak. Ürün ailemizi, bu yaklaşım doğrultusunda geliştirdik ve ihtiyacı en iyi şekilde karşılayan, kritik parçalarda yurt dışına bağımlılığı olmayan çözümler ortaya koyduk. Bu süreçte, Türkiye’deki diğer şirketler, KOBİ’ler, üniversitelerle ve araştırma merkezleri ile iş birliği yaparak ürünlerimizi bu sayede kısa bir sürede ortaya koyabildik.”

Görsen® ürün ailesi; görünür yakın kızılötesi (VNIR) ve kısa dalga kızılötesi (SWIR) sensörleri ile olumsuz hava koşullarında teşhis imkânı sağlıyor.

HTR’nin diğer faaliyet alanları ise üretim, elektronik sistemler ve entegre lojistik destek. HTR, üretim faaliyetleri kapsamında, ana sistemler için;

Sezgi®ürün ailesi, farklı sürümleriyle 150 ila 1.300 m mesafelerde insan, araç ve dron tespiti gerçekleştirebiliyor.

elektronik kart dizgi, kablo takımlarının üretimi, elektromekanik montaj gibi alanlarda savunma sanayisi firmalarının çözüm ortağı. Başta radar sistemleri olmak üzere elektronik sistemlerin; kurulum, entegrasyon, modifikasyon, modernizasyon ve Entegre Lojistik Destek (ELD) hizmetlerini de sunuyor. Ayrıca daha önce yurtdışından tedarik edilmiş ve mevcut durumda bakım ve idamesinde zorluklar yaşanan sistemler için hem silahlı kuvvetlere hem de kamu kurumlarına hizmet veriyor. Üç ana faaliyet alanının, firma cirosunda, dengeli bir dağılımı bulunuyor. İhracat cephesinde ise HTR, üretim desteği verdiği platform ve sistemlerin yurt dışına satışı sayesinde, dolaylı ihracat gerçekleştiriyor.

 3,279 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.