Ana Sayfa Haberler ICDDA, KOBİ’leri ve Ana Yüklenicileri Küresel Aktörlerle Bir Araya Getirecek

ICDDA, KOBİ’leri ve Ana Yüklenicileri Küresel Aktörlerle Bir Araya Getirecek

Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA), kapılarını 5. kez, 12-14 Ekim tarihleri arasında açmaya hazırlanıyor. Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) destekleri ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) organizatörlüğünde düzenlenen etkinlik, Ankara’da, ATO Congresium’da gerçekleştirilecek.

İş Birliği için Somut Adımlar

Savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin ve ana yüklenicilerin küresel aktörlerle buluşacağı ICDDA 2022 etkinliğinde; kendine has ihtiyaçları ve fırsatları olan hedef ülke ve bölgelerin ortaya çıkarılması ve savunma ve havacılık sektörlerinde potansiyel iş birliği imkânlarının somut adımlara dönüştürülmesi hedefleniyor. Etkinliğin amaçları arasında savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana sanayi firmaları ve KOBİ’lere; yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak için destek olmak da bulunuyor. Etkinlikte, bu amaçla ikili iş görüşmeleri, konferanslar, seminerler ve endüstriyel ziyaretler düzenlenecek.

Dünyanın Dört Bir Yanından Katılım

ICDDA 2022’de; Eurosatory 2022 ile Farnborough International Airshow 2022’nin de aralarında bulunduğu birçok organizasyonda B2B hizmeti sunan Fransız VIMEET firması, eş organizatör olarak görev alacak.

Etkinliğe; Azerbaycan, Brezilya, Kanada, Birleşik Krallık, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Nijerya, Norveç, Pakistan, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Çekya, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Gürcistan, Moldova, Bosna ve Hersek, Kuzey Makedonya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Litvanya, Letonya, Polonya, Ürdün, Sudan, Irak, Fas, Mısır, Cezayir, Kenya, Tanzanya, Gana, Senegal, Etiyopya, Güney Afrika ve daha birçok ülkeden heyetler ve kuruluşlar davet edildi. Ayrıca; ASELSAN, TUSAŞ, Roketsan, HAVELSAN, TEI, ASPİLSAN, İŞBİR,  FNSS, Kale Aero, Meteksan Savunma, BMC, Otokar, MKE gibi ana yüklenici firmalara da katılım davetleri iletildi. Bu ülkelerden ve firmalardan katılım teyitleri alınmaya da başlandı.

Konferans ve Paneller, Bilgi Paylaşım Platformları Olacak

ICDDA 2022’de sivil havacılık, kara-deniz-hava sistemleri, anayurt güvenliği teknolojileri, sürdürülebilirlik ve tedarik zincirinin geliştirilmesi gibi konularda, bir dizi konferansa da yer verecek. Etkinliğin 2. ve 3. Günlerinde ise profesyoneller için pazarda yaşanan bilimsel, endüstriyel, teknik ve ticari değişimlerinin paylaşılacağı paneller de düzenlenecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.